שתף קטע נבחר

ראשון לציון נקראה לדגל

עיריית ראשון לציון החליטה לחייב הנפת דגל ישראל על מבנים של העירייה. הדיון בהחלטה עורר מהומה רבה, כהן: "המועצה צריכה לחייב את הנכנסים למשרדי העירייה לנשק את המזוזה"

מועצת עיריית ראשון לציון החליטה בישיבתה האחרונה לחייב כל גוף שמקבל תמיכה מהעירייה, או שהוקצה לו מבנה או קרקע, להניף עליו את דגל המדינה. 

 

מדובר בהצעה אותה יזם חבר האופוזיציה ד"ר יזהר אופלטקה. ראש העירייה, מאיר ניצן, הטיל עליו להוביל חקיקת חוק עזר עירוני בנושא. הדיון בהצעה הפך במהרה לדיון במעמדו של הדגל ולעימות בין ראש סיעת ש"ס אריה כהן לבין חבר המועצה ספי ריבלין.

 

כהן טען במהלך הישיבה כי הוא רואה ברחבי הארץ הרבה דגלים במצבים מבזים. "אם כבר תולים דגל  צריך מידי פעם לבדוק את מצבו. לפעמים הדגלים שנתלים מגיעים למצב כל כך רע עד מוטב שלא היה תלויים כלל".

 

המהומה החלה כשכהן מש"ס הציע לתלות דגלים גם על מכוניות ראש העירייה והסגנים. חברת המועצה רונה ברדה מנוסוביץ' אמרה: "אריה, זה לא רכב דיפלומטי". כהן ענה: "סליחה, אבל גם הבניינים הם לא דיפלומטיים".

 

חבר המועצה ספי ריבלין ענה בציניות: "אני מציע שכל אדם דתי הנושא משרד רשמית וציבורית ילך עם כיפה בצורה של דגל". כהן ענה שאם ריבלין ינפיק כיפות שעליהן מודפס או רקום הדגל הוא ישקול את זה בחיוב ואף הוסיף: "המועצה צריכה לקבל החלטה שמי שנכנס בבוקר למשרדי העירייה חייב לנשק את המזוזה ולהצדיע לדגל".

 

כאמור, הצעתו של אופלטקה אושרה במועצה, ואילו התוספות שהציעו החברים נדחו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בקרוב: דגל ישראל על כל המבנים של העירייה
צילום איי פי
מומלצים