שתף קטע נבחר

בית הפועל הנוסטלגי יהרס בקרוב

הבית שהוקם ברחוב וולפסון בשנות הארבעים נמכר ליזמי נדל"ן ב-1.6 מיליון דולר. בועז קופמן: "מבית ברנר עשו מספרה, מי ידוע מה יעשו מבית הפועל"; גברי לוי: "הלב נצבט"

בית הפועל ברחוב וולפסון, אחד מנכסיה ההיסטוריים של ההסתדרות בפתח תקוה, יפונה בקרוב וייהרס לטובת פרויקט נדל"ני שיוקם על שטחו. כחצי שנה לאחר שההסתדרות העמידה את המבנה למכירה, רכשו אותו אנשי העסקים אפרים מאיר וערן ורדי, ב-1.6 מיליון דולר. לאחרונה קיבלה מזכירת הפועל, יהודית לנדאו, צו מטעם הרוכשים, המורה לפנות את הנכס עד סוף חודש מארס.

 

בית הפועל, שעל שטחו מגרש כדוריד, הוקם בשנות הארבעים, ונחשב למוסד וסמל בעיר. הוא מאגד בתוכו פעילות ספורט של כ-200 בני נוער בענפים שונים: כדורסל, ג'ודו, התעמלות, קליעה וכדוריד.

 

מלבד הבעיה הצפויה לפעילים בענפי הספורט הללו, מוטרדת לנדאו מהיעדר אתר חילופי לאחסון תכולת הבית, הכוללת חפצים רבים בעלי ערך רגשי ונוסטלגי. למשל, גביעים ותצלומים נדירים שהנציחו את פעילות קבוצות הפועל בעיר, כולל קבוצת הפאר בכדורגל שזכתה בשש אליפויות.

 

לנדאו: "הגביעים, התמונות ואפילו הרובים של קלעי הפועל בסכנה, בגלל שאין מקום לאחסנם. אני מקווה שיהיה לנו פיתרון לפני שמפרקים את הבית, כי כל ההיסטוריה של הפועל טמונה פה".

 

יו"ר ההסתדרות במרחב פתח תקוה, גיורא נחום: "בית הפועל נמכר כחלק ממכירת הנכסים של ההסתדרות. אני מקיים מו"מ עם הרוכשים כדי להשאיר את הפעילות במקום עד לחודש יוני, ולאפשר לאנשי הפועל למצוא מבנה חילופי".

 

בבית הפועל פעלו גדולי הספורטאים בפתח תקוה. גברי לוי, יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, מספר השבוע: "זה היה מקום שבו היינו נפגשים ומשחקים כדוריד וכדורסל בשנות החמישים. הלב נצבט למשמע הידיעה על חיסולו. יורם אוברקוביץ ז"ל גדל שם. אורי קרני ז"ל ניהל שנים רבות את המקום, שהיה גם המשרד של הכדורגל.

 

"ההסתדרות חייבת למצוא מקום חלופי לבית. לדעתי, צריכה להתארגן קבוצת ותיקים שתפעל לשימור הגביעים והתמונות. לא ייתכן שהכל יירד לטימיון".

 

בועז קופמן מכוכבי העבר של הפועל, נזכר: "נחום סטלמך ז"ל ואני התחלנו שם בהתעמלות, בשנת 45'. כשאימנתי שלוש עונות בבוגרים, היינו נפגשים שם כל יום שישי. אני לא מתפלא שסוגרים את בית הפועל. אין שום ערך וכבוד לשום מפעל. מבית ברנר עשו מספרה, ומי יודע מה יעשו מבית הפועל".

 

היזם, ערן ורדי, מסר: "עדיין אין לנו תוכניות מפורטות. מלבד פרויקט מגורים שאנו רוצים להקים על השטח, אנו רוצים לשמר משהו מפעילות הספורט שהיתה במקום ואולי להקים בצמוד גם מבנה ציבורי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
"לא ייתכן שהכל יירד לטימיון". גברי לוי
צילום: יוסי רוט
מומלצים