שתף קטע נבחר

מומחים מצרפת יסייעו בשיקום שכונת הדר

משלחת תעשיינים, בראשותו של מנהל נמל מרסיי, ביקרה בעיר במטרה לחזק את הקשרים בין שתי הערים; ראשי חברת הבת של עיריית מרסיי ימליצו על דרכים לשיקום ופיתוח שכונת הדר

ראש עיריית מרסיי וסגן נשיא הסנט הצרפתי, ז'אן קלוד גודאן, ביקר לאחרונה בישראל, בראש משלחת הזדהות שהורכבה מ-19 חברים בהם אישי ציבור, אנשי תקשורת וראשי הקהילה היהודית במרסיי.

 

למרסיי, העיר השנייה בגודלה בצרפת, מערכת יחסים ארוכה עם חיפה מאז נחתמה בין שתי הערים בשנת 1962 "ברית ערים תאומות". בפגישת עבודה שהתקיימה בעירייה נענה ראש העיר גודאן לבקשתו של ראש העיר חיפה להעמיק את הקשרים בין הערים וקבע כי כבר בחודשים הקרובים יגיעו לחיפה מספר משלחות שיפעלו לקידומם של נושאים שונים.

 

בין השאר, תצא לחיפה משלחת תעשיינים בראשותו של מנהל נמל מרסיי, זאת במטרה להדק את קשרי הגומלין בין הנמלים ובין ארגוני התעשיינים בשתי הערים. ראשי חברת הבת של עיריית מרסיי "מרסיי פיתוח" יגיעו לחיפה כדי לסייע בשיקום ופיתוח שכונת הדר. במסגרת זו יבצעו נציגי החברה הערכת צרכים לשכונה וימליצו על דרכים לשיקומה ופיתוחה.

 

חברת "מרסיי פיתוח" ביצעה שיקום נרחב ומוצלח מאוד של הרובע העתיק במרסיי. נציגי לשכות המסחר, התעשייה והתיירות של חיפה ומרסיי יפעלו להידוק הקשרים המקצועיים ביניהם ויבחנו דרכים להטמעת המודל אותו אימצה עיריית מרסיי לקידום התיירות, ואשר הביא לגידול של 900 אחוז במספר אוניות הנוסעים שפקדו את נמל מרסיי בשלוש השנים האחרונות.

 

סגנית ראש עיריית מרסיי תייצג את העיר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-20 שיתקיים בחול המועד סוכות בחיפה. במהלך שהותה תבחן סגנית ראש העיר אפשרות לשיתוף פעולה עתידי בין פסטיבל הסרטים הבינלאומי של חיפה לתעשיית הסרטים במרסיי, המפיקה מדי שנה כ-150 סרטים. כמו כן, תיבחן אפשרות לשיתוף פעולה בין סינמטק חיפה למרכז התרבות והסרטים של עיריית מרסיי. בנוסף לכך הוחלט על שורת צעדים להידוק קשרי הגומלין בין מוסדות האקדמיים והמוסדות האקדמאים בשתי הערים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
ז'אן קלוד גודאן, ראש עיריית מרסיי, בביקור בישראל
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים