שתף קטע נבחר

מי יאכיל את החמור?

המשטרה דורשת מבעלי ספינות ההימורים שהוחרמו באילת לשלם עבור אחזקתן. אותם זה מצחיק

המשטרה בצרות. היא רוצה להיפטר כמה שיותר מהר מספינות הקזינו שתפסה באילת ולהחזיר אותן לבעליהן, "ראשי ארגוני הפשע", אבל הם לא רוצים לקבל אותן בחזרה.

 

"המשטרה תפסה חמור, שתאכיל היא את החמור", טענו עורכי-הדין של בעלי הספינות בבית-המשפט. "אנחנו לא מוכנים להאכיל אותו ולגדל אותו עבורה, כדי שכשיהיה גדול ויפה המשטרה תתפוס אותו שוב ותמכור אותו".

 

המשטרה תפסה את ספינות ההימורים ברעש גדל, עצרה את הבעלים, החרימה את ציוד ההימורים, ועכשיו היא צריכה לשלם לנמל אילת 10,000 דולר לחודש על כל ספינה כדמי תחזוקה, שמירה ועגינה. מה עשתה? הגישה בקשה לבית-המשפט, שיורה לבעלי הספינות העצורים לקבל לידיהם בחזרה את הספינות שהמשטרה החרימה להם.

 

בבקשה, שהגישו חוקרי היאחב"ל נריה כץ ורונן מאיר, הם טוענים שמדובר ברכוש יקר שיש לו בלאי גבוה ושהסירות יכולות לשמש עד תום ההליכים המשפטיים לשיט חוקי מטעם הבעלים. הם דורשים, שכל אחד מבעלי הספינות יפקיד ערבויות של 700 אלף שקלים, שיבטיחו שהספינות לא ישמשו להימורים או לפעילות עבריינית אחרת ושהן לא יושטו מהארץ עד גמר ההליכים המשפטיים. המשטרה גם איימה, שאם הבעלים לא יקחו את הסירות שלהם, המדינה תמכור אותן עכשיו ומיד.

 

בדיון שהתקיים לאחרונה בבית-המשפט בפתח-תקווה, טענו מנהלי הספינות באמצעות הסניגורים שלהם – חיים משגב, מוטי כץ, ליאור אפשטיין ולימור מסר – שהם בכלל לא בעלי הספינות, אלא רק הסוכנים של בעליהן. "המשטרה תפסה ולקחה, אז שהמשטרה תטפל ותתחזק", אמרו הסניגורים.

 

עוד טענו, שהמדינה עושה צחוק מהחוק כשהיא מאיימת שהיא תמכור את הסירות ששייכות לחברות זרות בלי להודיע לבעלים, כי היא תסתכן בתביעת ענק מצד החברות הזרות. עכשיו סגנית נשיא בית-המשפט בפתח-תקווה, נגה אוהד, צריכה לשבור את הראש מה להחליט. בינתיים, המשטרה משלמת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
כעת המשטרה נדרשת לשלם לנמל 10,000 דולר לחודש על כל ספינה
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים