שתף קטע נבחר

המתנחלים בישיבת חירום: ביום שישי חוזרים לצמתים

בישיבת חירום של ראשי מועצת יש"ע סוכם על דרכי פעולה, כדי למנוע ממפלגת העבודה להצטרף לקואליציה ובכך לסייע לשרון בתוכניתו לפנות יישובים. פנחס ולרשטיין, ראש המועצה בנימין: "שרון הוא זה שהביע חרטה על חלקו בפינוי חבל ימית. כנראה שהוא לא למד שום דבר"

"ראש הממשלה סיכם עם מפלגת העבודה את הצטרפותה לקואליציה", כך אמרו אמש (יום ב') גורמים ביש"ע בעקבות בירורים שערכו עם גורמים במפלגת העבודה. עוד אמרו הגורמים, כי ראש הממשלה צריך להבין שאם הוא יוצא לארה"ב כשבאמתחתו תוכנית ההתנתקות ועקירת יישובים יהודיים, לא תהיה לו ממשלה לחזור אליה.

 

ראשי מועצת יש"ע התכנסו לישיבת חירום במשרדי המועצה בירושלים. הישיבה התקיימה בעקבות דבריו של ראש הממשלה אריאל שרון על כוונה לפנות 17 יישובים ברצועת עזה.

 

בסיום הישיבה הוחלט לפעול במספר מישורים, לאור הדיווחים שהגיעו לאוזניהם, לפיהם ראש הממשלה סיכם עם מפלגת העבודה שאם יפרסם לוח זמנים של פינוי יישובים, אפילו אם מדובר בלוח זמנים עתידי לעוד חצי שנה, מובטח לו שמפלגת העבודה תצטרף לקואליציה, ולכן החליט לצאת בהצהרות בתקופה הקרובה על פינוי יישובים.

 

במועצת יש"ע יפעלו אל מול מפלגות האיחוד הלאומי והמפד"ל, וגם בקרב חברים בסיעת הליכוד, כדי לבלום את ראש הממשלה ולהציב לו סכר של חברי כנסת שימנעו את הצעדים שגיבש.

 

עוד מתכוונים במועצת יש"ע לקיים סיור מוטס לחברי כנסת מהליכוד לגוש קטיף, על מנת שיתרשמו מהיישובים שרה"מ רוצה לפנות. יושם דגש על עבודת החקלאות שנעשית במקום, גני הילדים והעובדה ש-8,000 תושבים גרים בגוש.

 

מיום שישי הקרוב מתכוונים אנשי יש"ע "לכבוש את הצמתים" בכל רחבי הארץ ולחלק מנשרים לנהגים. ערב יציאתו של ראש הממשלה לארה"ב בסוף החודש מתכוונים במועצת יש"ע לקיים הפגנה ענקית מול ביתו ולצאת בקמפיין פרסומי ענק תחת הכותרת: "עקירת יישובים – ניצחון לטרור".

 

ראש המועצה האיזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, אמר ל-ynet כי "אנחנו רואים עקביות בכוונות רה"מ, מאז שיו"ר הכנסת פרסם מידע לאחר שדיבר עמו לפני מספר חודשים, שהוא מתכוון לעקור 17 נקודות מעזה ויהודה ושומרון.

אין ספק שעל הממשלה לסיים את ימיה כמה שיותר מהר. אסור שהחלטות כאלה נוראיות יתקבלו בהרכב כזה של הממשלה. אנחנו נפעל ליצור מצב שבו חברי כנסת מהליכוד, האיחוד הלאומי והמפד"ל יבהירו לשרון שאין לו ממשלה לחזור אליה מארה"ב".

 

ולרשטיין הוסיף: "צריך לזכור, שרה"מ הוא שליווה כל הקמה של כל נקודה ביהודה שומרון ועזה בכל תפקידיו, והוא זה שהביע חרטה על חלקו בפינוי חבל ימית. כנראה שהוא לא למד שום דבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום שאול גולן
ולרשטיין. שרון לא למד דבר
צילום שאול גולן
צילום: איי פי
שרון. סומך על "העבודה"?
צילום: איי פי
צילום: איי פי
נצרים. תפונה?
צילום: איי פי
מומלצים