שתף קטע נבחר

הם פוגעים גם באזרחים הותיקים

בוטלה ההנחה בארנונה ל-17 אלף גימלאי העיר. ראש העיר, יונה יהב מותח ביקורת קשה: "מוסריותה של חברה נמדדת בדאגה לאזרח הוותיק שחי בקרבה"

ראש העיר, יונה יהב, מותח ביקורת קשה על החלטת הממשלה לבטל את ההנחות בארנונה לגימלאים. החלטת הממשלה מבטלת גם את ההנחה שנקבעה בפנקסי הארנונה האחרונים, שכבר נשלחו לבתי התושבים.

 

"מוסריותה של חברה נמדדת בדאגה לאזרח הוותיק החי בקרבה" קובע יהב. לדבריו, בעיר ישנה מסורת ממושכת של הערכה לוותיקים. "כאן, בחיפה, נוצר המושג 'והדרת פני זקן'. ואני חש מחוייבות לאזרחים הוותיקים".

 

ביטול ההנחה בארנונה לגימלאים הוא אחת הגזירות אותן הטילה הממשלה לאחרונה, כפועל יוצא ממדיניות שר האוצר לביטול הטבות לקבוצות שונות באוכלוסייה: לנכים, למשפחות חד-הוריות וגימלאים. "המצב הכלכלי אכן מחייב הידוק חגורה", אומר יהב אך מוסיף כי לדעתו הממשלה נוקטת מדיניות שבה הקיצוצים אינם מתקיימים תמיד במקומות החיוניים והרצויים.

 

"כל חיי האמנתי כי ישנם קווים אדומים שאותם לא חוצים. לצערי, הממשלה נוהגת אחרת, ביטול ההנחות בארנונה לאזרחים הוותיקים הוא קו אדום", הוא מדגיש. "מדובר בצעד קשה, שייפגע באוכלוסייה גדולה של כ-17 אלף אזרחים ותיקים תושבי העיר שהיו זכאים לקבל הנחה בארנונה עד לביטולה על ידי הממשלה".

 

חשוב לציין, שלא כל תושבי העיר הגימלאים ייפגעו מההחלטה, וכי בעלי הכנסה נמוכה ימשיכו ליהנות מהנחה. יהב: "על פי החוק שהתקבל בכנסת לביטול ההנחות לאזרחים ותיקים, תהיה לכל אחד אפשרות לקבל את ההנחה, אך היא תינתן על פי הכנסה של כל תושב. כל תושב יהיה זכאי להנחה במידה והכנסתו אינה עולה על פי הנחיות הממשלה על השכר הממוצע במשק, שהוא 6,822 שקל לאדם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יונה יהב: "יש קווים אדומים שלא חוצים"
מומלצים