שתף קטע נבחר

"הלביאות" סגרו את השיבר

לפני חודשיים הן מילאו עגלות בסופר ויצאו בלי לשלם כדי למחות על מצבן של האימהות החד-הוריות. כעת היכו "הלביאות" שוב: הפעם הן סגרו ברזים של עשירים

"אנחנו לא יכולות לנתק את המים לשר האוצר, כי הבית שלו מוקף שמירה, אבל אנחנו יכולות לסגור את הברזים של החברים שלו, העשירים שאותם הוא מלטף ועוטף". אומרת איילה סבג, אם חד-הורית לארבעה מירושלים, שבחרה למחות נגד הגזירות הכלכליות בדרך קצת אחרת: לסגור את השיבר של ברזי המים של תושביה העשירים של ירושלים.

 

מאחורי "מבצע שיבר" עומדות "הלביאות" מבאר- שבע, קבוצת אימהות חד-הוריות, שמנהלות בחודשים האחרונים מאבק חברתי יוצא דופן. לפני כחודשיים התפרסמו "הלביאות" בזכות מבצע ססגוני נוסף: הן נכנסו למרכולים בבאר-שבע, מילאו עגלות במוצרי מזון ויצאו בלי לשלם. אתמול (ג') בשעות הערב המוקדמות עלו עשר מחברות הקבוצה לירושלים, שם נפגשו עם אימהות חד-הוריות מעיר הבירה.

 

הנשים התפצלו לשתי קבוצות והחלו במלאכת סגירת הברזים. למבצע קדמה עבודת הכנה: הנשים הפגינו בקיאות רבה לא רק במציאת בתי עשירים, אלא גם בסגירת שיברים. "כל מיני אירגונים גדולים בעיר חייבים לעירייה מיליוני שקלים בגין ארנונה ומים, אבל להם לא סוגרים את הברז, לנו כן", הסבירה סבג, שמצאה באחרונה רבע משרה בעיתון מקומי. "שר האוצר מפלה בין חלשים לחזקים – לעשירים הוא נותן עוד ועוד, לחלשים הוא ממשיך לקחת ולקצץ".

 

למה לנתק את המים לעשירים, במה הם אשמים?

 

סבג: "הכול מתחיל מהראש. אנשים בטח יכעסו עלינו, אבל אנחנו מבקשות מהם לגלות סבלנות ולהצטרף למאבק שלנו, לבוא ולהעיר את שר האוצר ואת עיריית ירושלים". סבג וחברותיה הבטיחו להמשיך במבצע עד אור הבוקר ולסגור בסך-הכול כ-700 ברזים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רונן לידור
"מבצע שיבר". מישהו הפסיק את הזרם
צילום רונן לידור
מומלצים