שתף קטע נבחר

בשארה: קשה לי להאמין לכתבי האישום נגד חבריי

יו"ר בל"ד בתגובה לכתב האישום כי חיזבאללה אימן לפיגועים את פעילי התנועה: אני מזהיר מחריצת דינם לפני משפט. על אחד מהם כבר ניסו כמה פעמים 'להלביש' כתבי אישום ולא הצליחו. עם זאת הוא מדגיש: גם אם הדברים נכונים, מדובר במעשים שלא משקפים את מדיניות התנועה

בסיעת בל"ד לא מתרגשים מכתב האישום שנחשף הבוקר (יום א') נגד שני פעילי התנועה ומדגישים כי מדובר באישומים שעדיין לא הוכחו. יו"ר המפלגה, ח"כ עזמי בשארה, השוהה בלונדון אמר ל-ynet בתגובה: "מדובר בשני פעילי בל"ד, שאחד מהם נעצר כמה מספר פעמים למעצר מינהלי. בכל פעם 'הלבישו' עליו משהו ולא הצליחו. לכן קשה לי להאמין לכתבי האישום".

 

מכתב אישום שהוגש הבוקר עולה כי שני פעילי בל"ד, ג'סאן וסרחאן עתמאלה, מהכפר ריינה, הואשמו בבית המשפט המחוזי בנצרת בבניית תשתית טרור בהנחיית חיזבאללה לשם ביצוע פיגועים בישראל.

 

 

על פי ח"כ עזמי בשארה, "זו פעם ראשונה בתולדות בל"ד מאז הוקמה שמוגש כתב אישום נגד פעיליה. אנחנו נאבקים בעד שיוויון זכויות ושלום הוגן, במסגרת חוקית בלבד. אני מזהיר מפני חריצת דינם לפני המשפט. גם אם יתברר כי הדברים נכונים, מדובר במעשה אינדיבידואלי שלא משקפים את מדיניות התנועה. ועדיין יש לזכור כי כמה פעמים היינו עדים לכתבי אישום שהוגשו בכל תרועה והסתיימו בלא כלום".

 

חברו של ח"כ בשארה לסיעה, חבר הכנסת ג'מאל זחלקה, אמר ל-ynet בתגובה: התנועה מתנגדת לכל פעילות עוינת. "אנו תנועה פוליטית וככזו אנו מחנכים ומדריכים את הפעילים שלנו לפעול פעולות פוליטיות לגיטימיות המותרות על פי חוק. אם אכן הם מואשמים בפעילות חבלנית עוינת, הם עשו זאת שלא כחלק מפעילותם בתנועה", אמר ח"כ זחלקה.

 

יו"ר סיעת חד"ש-תע"ל, ח"כ מוחמד ברכה, גינה בחריפות כל מעורבות עקיפה או ישירה של אזרחים ערביים בפעילות טרור. עם זאת הוא הדגיש כי יש להימנע מחריצת דין טרם משפט ומהפללת האוכלוסייה הערבית כולה, ומתופעות של "ציד מכשפות" נגד ערביי ישראל.

 

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) אמר בתגובה: "מאבק הסיעות הערביות הוא פוליטי פרלמנטרי, ציבורי ועממי נגד הכיבוש ובעד שיוויון. על מקהלת ההסתה האוטומטית לשתוק, מדובר בהאשמות בלבד שטרם הוכחו".

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר כי "גם אם שני האחים לא נשלחו על ידי התנועה, אין לתמוה על כך שבחממת השנאה לישראל במדינתו של העם היהודי גדלו צמחים טורפים מסוג זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
ח"כ בשארה. מתקשה להאמין
צילום: עטא עוויסאת
צילום: אתר הכנסת
ח"כ זחלקה. מתנגד לכל פעילות עויינת
צילום: אתר הכנסת
מומלצים