שתף קטע נבחר

טירת כרמל: שכונת קוטג'ים וחוות סוסים

עיריית טירת כרמל מתכננת שכונה חדשה על השטח שבין שכונת שרת לבין כביש הישן. במקביל נבדקת האפשרות להקים חוות סוסים בעיר

עיריית טירת כרמל ומשרד מהנדס העיר שוקדים על תכנונה של שכונת מגורים חדשה שתכלול כ-120 קוטג'ים ובתים צמודי קרקע, וכן יחידות דיור נוספות (שהיקפן טרם נקבע) בבניינים רבי קומות.

 

השכונה, שתיקרא "גלי כרמל", מתוכננת להיבנות על שטח של כ-470 דונם, בין שכונת שרת לבין כביש חיפה-תל אביב הישן (כביש מספר 4) ותכלול 60 אלף מ"ר שטחים מסחריים, וקאנטרי קלאב בסמוך.

 

בעיריית טירת כרמל מציינים כי מדובר בשכונה יוקרתית ומקווים כי הקמתה תמשוך לעיר אוכלוסייה מבוססת יותר. יצוין, כי התוכנית לבניית "גלי כרמל" וכן תוכניות נוספות להרחבת הבנייה למגורים בחלקה המערבי של טירת כרמל, הוצגו בפגישת העבודה שהתקיימה לאחרונה עם מנהל מחוז חיפה במשרד השיכון, משה רובינשטיין, וצוות משרדו.

 

ראש העיר טירת כרמל, אריה פרג'ון, אמר בפגישה כי הוא רואה צורך חשוב בהקמת השכונה החדשה. "זו צריכה להיות שכונת יוקרה, שתציע איכות חיים וסביבה כדי למשוך אליה אוכלוסייה מבוססת נוספת מבחינה כלכלית, דבר שיתרום לעיר", ציין פרג'ון.

 

במקביל, נבחנת הצעה להקים בטירת כרמל חוות סוסים שהועלתה לאחרונה לדיון על שולחן מועצת העיר. ההצעה הוגשה בהמשך להבטחותו של ראש העיר, אריה פרג'ון, לציבור הבוחרים - לבחון את האפשרות של הקמת חוות סוסים, שתשרת את תושבי היישוב המחזיקים ברשותם את החיה האצילית.

 

דובר העירייה, יובל פלג: "הוחלט להקים ועדה פנימית שתבחן את הנושא על היבטיו השונים, תגבש המלצות ותביא אותם לאישור ההנהלה ומועצת העיר". בתוך כך, נבחנים מספר אתרים למיקומה של החווה – אם זו אכן תוקם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גרמי פלדמן
בעירייה מציינים כי מדובר בשכונה יוקרתית (אילוסטרציה)
צילום: גרמי פלדמן
מומלצים