שתף קטע נבחר

פריצקי: קיימות 13 אלף דירות בנגב לקליטת מפונים מעזה

שר התשתיות הציג לראש הממשלה דו"ח, על פיו קיימות ביישובי הנגב יותר מ-13 אלף יחידות דיור ריקות שמסוגלות לקלוט 7,500 המתנחלים מהרצועה. לדברי השר, "לרשות רה"מ עומד פתרון יעיל וזול אשר יאפשר לתושבי רצועת עזה להגשים את ערכי החלוציות וההתיישבות עליהם הם אמונים". השר איתם: "לא בונים את הנגב על חורבות גוש קטיף"

שר התשתיות יוסי פריצקי מציע להעביר את המתנחלים מעזה למגורים בנגב. לפני חודשים אחדים ביקש השר פריצקי מהרשות לפיתוח הנגב, הנמצאת תחת אחריותו במשרד התשתיות הלאומיות, לבחון אפשרויות להכנת תשתיות לקליטת המתנחלים שיפונו מבתיהם במסגרת הסדר מדיני.  

 

בעקבות בקשתו זו של פריצקי, שנחשפה לראשונה ב-ynet, ועוררה זעם גדול בימין ובממשלה, הכינו ברשות לפיתוח הנגב דו"ח ובו פרטים על אפשרויות המחייה והמגורים בנגב. על-פי הדו"ח, שהגיש השר פריצקי לראש הממשלה שרון בסוף השבוע, קיימות כיום בנגב 13 אלף יחידות דיור ריקות במקומות שונים.  

 

על פי הדו"ח, יחידות הדיור ברובן נמצאות בלהבים, באר שבע, מיתר, אופקים, נתיבות, שדרות, ערד, דימונה, ירוחם, מצפה רמון וכאלפיים דירות גם באילת. יחידות הדיור נמצאות במועצות האזוריות לכיש, בני שמעון, שער הנגב, שדות נגב, מרחבים, אשכול, תמר, רמת נגב, ערבה תיכונה, אילות, הר חברון וחוף עזה.

 

הדו"ח מגלה כי חלק מיחידות הדיור בתוקף וחלק בתכנון עתידי. 

 

בישיבת הממשלה ביוני 2003, כאשר עלה הנושא לדיון, הגיב ראש הממשלה שרון בתקיפות ואמר כי "יש אמירות של שרים שחורגות מתחום סמכותם". 

 

השר פריצקי אמר היום שלרשות רה"מ עומד פתרון מהיר ויעיל שיאפשר למתנחלים להמשיך את דרכי החלוציות וההתיישבות שעליהם הם אמונים.

 

"קליטת מתיישבים בנגב היא אקטואלית היום לא פחות מימיו של דוד בן גוריון המנוח. לרשות ראש הממשלה עומד פתרון יעיל, מהיר, וזול אשר יאפשר לתושבי רצועת עזה להגשים את ערכי החלוציות וההתיישבות עליהם הם אמונים. הפרחת הנגב ויישובו הוא אינטרס לאומי עליון הזוכה לתמיכה ציבורית רחבה", אמר השר פריצקי.  

 

בתגובה לדברי השר פריצקי אומרים במועצת יש"ע: "אנחנו קוראים לשר התשתיות פריצקי לתת דוגמה אישית וחיובית, ולנדוד מתל אביב השבעה לנגב הרעב".

 

השר אפי איתם ל-ynet בתגובה: "לא בונים את הנגב על חורבות גוש קטיף, זוהי שטות מוחלטת. ההתיישבות בנגב היא דבר שאפשר היה לעשות במשך 30 השנה האחרונות ואנחנו עוסקים בכך, אך לא בונים את הנגב על-ידי הפיכת המתיישבים בגוש קטיף לפליטים. לא היתה שום בעיה ליישב את הנגב, אך אי אפשר לעשות זאת על חורבות גוש קטיף".


פורסם לראשונה 08/02/2004 14:46

 

בהכנת הידיעה השתתפו דיאנה בחור-ניר ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
השר פריצקי. "להגשים את ערכי החלוציות"
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: חן מיקא
השר איתם. לא על חורבות גוש קטיף
צילום: חן מיקא
צילום: חיים הורנשטיין
התנחלות ברצועה
צילום: חיים הורנשטיין
אל הנגב?
צילום: דפנה טלמון
מומלצים