שתף קטע נבחר

שרון ינסה היום לשכנע את נתניהו לתמוך בהתנתקות

עד עתה סירב שר האוצר, "היחיד שיכול להמריד נגד שרון", להתבטא בנושא. היום ינסה ראש הממשלה להשיג את תמיכתו ואת תמיכת השרה לבנת. כבר אתמול הוא נועד עם שר החוץ, והבטיח לו שותפות בגיבוש התוכנית. המטרה: מזעור הנזק שנגרם בעקבות הטלת "הפצצה" דרך כלי התקשורת

ראש הממשלה ימשיך היום (ב') במסע השכנוע בקרב השרים הבכירים, במטרה לרכך את התנגדותם לתוכנית ההתנתקות שיזם, ולמנוע מרד בממשלתו. בסביבתו של שרון אומרים כי "אין ספק שהתייעצויות מפחיתות התנגדות". 

 

השרים, לפחות הבכירים שבהם, אינם מקבלים בהבנה את העובדה שראש הממשלה לא משתף אותם בתוכניותיו לפני שהוא מפרסם אותן, בפרט לאור העובדה שבחר להטיל את "הפצצה" המדינית והפוליטית באמצעות ראיון עיתונאי. בסביבת ראש הממשלה אומרים כי "שרון אמנם שינה את עמדתו, אך הוא לא יכול לצפות שכולם ישנו את עמדתם כמוהו".

 

בינתיים, שרון מנסה למזער את הנזקים שגרם הפרסום המוקדם. כבר אתמול הוא נפגש עם שר החוץ, סילבן שלום, שאמר כי אינו סבור שצעדים חד-צדדיים יקטינו את החיכוך עם הפלסטינים. השר, שהתארח בשבוע שעבר בפורום ynet, אף אמר שהתוכנית עלולה ליצור תסיסה אשר תביא להפלת הממשלה בהרכבה הנוכחי.

 

ראש הממשלה הבטיח לשלום, שיהפוך לשותף בהתייעצויות לאורך גיבוש התוכנית. הישג נוסף שרשם השר בפגישה היה בביקורת המרומזת שמתח שרון בממשלה על השר אולמרט, שנפגש בארצות-הברית עם קולין פאוול, ודן עמו בנושאים מדיניים.  

 

היום ייפגש ראש הממשלה עם שר האוצר, מי שמסומן כיורש אפשרי, אשר יכול להתסיס את הליכוד נגדו, ואשר גורמים במערכת הפוליטית רואים בו "היחיד שיכול להמריד את הליכוד נגד שרון". נתניהו אמר בכנס הרצליה כי הוא מתנגד לצעדים חד-צדדיים של ישראל. זו היתה אחת ההתבטאויות הבודדות של השר בנושאים המדיניים, מהם הוא חומק לאחרונה כמו מאש.

 

גורמים במערכת הפוליטית העריכו, שמערכת היחסים בין שרון לנתניהו לא מאפשרת להם לצאת זה נגד זה בפומבי, בגלל האינטרסים של כל אחד מהם.

 

ראש הממשלה צפוי להיפגש היום גם עם שרת החינוך, לימור לבנת, שותפה לשתיקה שאפיינה את השרים לאחר פרסום תוכנית ראש הממשלה. מקורבים ללבנת אמרו כי השרה מתנגדת לפינוי נרחב ברצועה, ובכל מקרה, מוכנה לפינוי רק תמורת סיפוח שטחים אחרים בגדה.

 

שני השרים, נתניהו ולבנת, אמרו כי יתבטאו בנושא רק לאחר שייפגשו עם ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
סדרת שכנועים. שרון
צילום: איי פי
צילום: דן בלילטי
היחיד שיכול להמריד. נתניהו
צילום: דן בלילטי
צילום: שאול גולן
אולי תסכים, תמורת סיפוח. לבנת
צילום: שאול גולן
צילום: ישראל הדרי
ביקורת על אולמרט. שלום
צילום: ישראל הדרי
מומלצים