שתף קטע נבחר

פרס הנשיא לגן "רקפת"

בנימוקים לפרס נכתב: "הגננת אילת שלוסר וצוות הגן עושים את עבודתם החינוכית מתוך תחושת שליחות אמיתית ובהמון אהבה". בגן מתחנכים 35 ילדים בגילאי טרום חובה

נשיא המדינה, משה קצב, העניק לאחרונה פרס כספי לגן 'רקפת' במודיעין ולגננת אילת שלוסר. בגן שהוקם לפני כשבע שנים, ומיועד לילדי טרום חובה (בגילאי 4-5 ), מתחנכים כיום 35 ילדים. הילדים שוהים בגן במשך שנתיים. בשנה האחרונה התקבל אישור המאפשר לילדים להמשיך שנה נוספת, לגן חובה.

 

בנימוקים לקבלת הפרס ציינה הוועדה כי "הגננת וצוות הגן עושים את עבודתם החינוכית מתוך תחושת שליחות אמיתית ובהמון אהבה".

עוד נכתב כי "יחסי האמון המתהווים בין צוות הגן להורי הילדים מטופחים באמצעות פעילויות משותפות לילדים ולהורים כמו טיולי משפחות".

 

"התהליך החינוכי בגן נעשה באקלים של גדילה, של כבוד הדדי ושל דרך ארץ, הבאים לידי ביטוי בדרך הפנייה לילדים, שהיא תמיד בגובה העיניים, תוך כדי מתן כבוד והתייחסות רצינית לכל צורך ולכל בקשה".

 

הוועדה ציינה את התרשמותה ממשפטים כגון "אל תלכלך, צריך לשמור על איכות הסביבה", "הנה מתקן מחזור", שנשמעו לא אחת מפי הילדים בגן, "בגן עוסקים רבות באיכות הסביבה, מתוך אמונה שהדבר יגביר את מודעותם של הילדים לסביבה וידרבן אותם לפעול למענה".

 

בגן הוקמה בשיתוף ההורים חצר גרוטאות אסתטית ואטרקטיבית, שבה מוקדי פעילות המגרים את דמיונם של הילדים ומאתגרים אותם לחשיבה יוצרת, בעידוד קשרים חברתיים המצמצמים עד למינימום גילויי אלימות ויוצרים אווירה חינוכית נינוחה ונעימה.

 

פנים הגן זכה אף הוא למחשבה, ומלבד העיצוב האסתטי, התורם אף הוא לאווירה לימודית נעימה, הוקמו בו מרכזי משחק המשלבים למידה, חקר ורכישת מיומנויות חיים.

 

שלוסר מציינת שחלק מה"אני מאמין" הוא אכן ליצור הרמוניה בין הבית ובין הגן לטובת הילד, תוך כדי ראיית ההורים כנדבך נוסף במערכת חינוכית, המשלבת את הערכים המוקנים בגן עם אלה המוקנים בבית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
גן רקפת. הרמוניה בין הבית והגן (אילוסטרציה)
דודו פריד
מומלצים