שתף קטע נבחר

ובמקום ראשון: הרובוט של בית ספר "רבין"

תלמידי כיתה ז' ניצחו בתחרות לבניית מערכות טכנולוגיות בחיפה; הילדים: "לא צפינו ניצחון מכיוון שכל המתמודדים היו מקומיים ורק אנחנו הגענו מחוץ לאזור"

תלמידי כיתת מדעים בתיכון על שם רבין זכו לאחרונה במקום הראשון בתחרות ארצית לתכנון ובניית מערכות טכנולוגיות שהיתה בחיפה. התחרות נערכה ביוזמת עיריית חיפה ובשיתוף המכון האקדמי טכנולוגי בחולון לזכרו של בני שרון, מפקד מחוז חיפה במשטרה בעבר. זו הפעם הראשונה שנערכת תחרות לחטיבות הביניים.

 

בתחרות השתתפו גם כיתות ז'-ט' משבע חטיבות ביניים בחיפה ובעכו והוצגו בה 14 רובוטים. במקום הראשון זכה הרובוט של כיתת המדעים בתיכון עירוני על שם רבין במודיעין.

 

את הרובוט R-700 בנו תלמידי כיתה ז' בהדרכתו של יאיר צדוק, המורה למדעים. מדובר ברובט שתוכנת לנסיעה ברחובות העיר תוך כדי הכרזה על אירועים שיתקיימו בה במהלך היום. בסיום נסיעתו מפוצץ הרובוט R-700 בלון.

 

כל הלמידה וההכנות לקראת התחרות התקיימו באינטרנט בשיטת הלמידה מרחוק, והרובוט זכה בכל הקטגוריות האפשריות, בכלל זה מקוריות, עיצוב, יצירתיות ומהירות ביצוע.

 

"ההכנות לתחרות לא היו קלות והיינו לחוצים מאוד", סיפרו התלמידים הנרגשים, "בלילה שלפני התחרות נשארנו בבית הספר עד מאוחר עם יאיר, המורה, ולמרות זאת לא צפינו ניצחון מכיוון שכל המתמודדים היו מקומיים ואנחנו היינו היחידים מחוץ לאזור. התחרות גיבשה את כולנו ונהנינו מאוד מהעבודה, בעיקר מהלמידה בסביבת האינטרנט, מה שאפשר לנו ללמוד בשעות אל קונבנציונליות, לדבר עם חברים תוך כדי ואפילו להכיר תלמידים ממקומות שונים בארץ".

 

ראש העירייה משה ספקטור בירך את התלמידים על ההישג הבלתי רגיל בהתחשב בכך שכיתת המדעים נפתחה רק לפני שנתיים. "אני מקווה כי ההישג הזה יעודד ויפתח את תחום המדעים והטכנולוגיה במודיעין", אמר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למידה מרחוק. ההכנות לתחרות בוצעו באינטרנט
מומלצים