שתף קטע נבחר

מורה תפוצה על שהושפלה לעיני התלמידים

המורה הותיקה הושפלה בכיתה לפני כשלוש שנים ותקבל 30 אלף שקל

תלמיד כיתה ט' בנצרת-עילית, משרד החינוך ועיריית נצרת-עילית יפצו במשותף מורה ותיקה ב-30 אלף שקל, לאחר שהתלמיד השפיל אותה בשיעור בכיתה: הוא הסיר מעל ראשה את הפאה שחבשה, נופף בה והשליך אותה לפח אשפה. 

 

האירוע החמור אירע לפני כשלוש שנים באחד מבתי הספר היוקרתיים בעיר. עו"ד יהושע רובין הגיש בשם המורה תביעת נזיקין נגד התלמיד, הוריו, משרד החינוך והעירייה, על הנזקים שנגרמו לה בעקבות המקרה.

 

בכתב-התביעה טענה המורה, שהרשויות התרשלו בכך שלא נקטו צעדים חינוכיים ומשמעתיים שהיה בהם כדי למנוע את האירוע, לרבות מניעת כניסת התלמיד, שהושעה מהלימודים, לבניין בית-הספר.

 

פרקליטו של התלמיד טען כי הוא קטין ונתון לפיקוח ולהשגחת בית-הספר, ולכן יש להטיל את מלוא האחריות על בית-הספר ועל העירייה. השופט, דני צרפתי, קיבל את טענת התביעה. הוא קבע: "האירוע הינו מעשה מכוון ומרושע של הנער... המעשה של הנער חמור, נעשה בזדון וברשעות לעיני כל התלמידים ולאורך זמן".

 

השופט גם מצא שיש בסיס לטענת המורה שמדובר בתאונת עבודה, וקבע את נזקיה בגובה של 20 אלף שקל, שישולמו לה על-ידי הנער, העירייה ומשרד החינוך. בנוסף חייב השופט את התלמיד לפצות את המורה בעשרת אלפים שקלים נוספים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
השופט קבע: "המעשה של הנער חמור, נעשה בזדון וברשעות"
צילום: רויטרס
מומלצים