שתף קטע נבחר

האם כינה לפיד את אורלב "אנטישמי עוכר ישראל?"

עוד יום של יחסי עבודה תקינים בממשלת ישראל: בישיבת ועדת השרים העוסקת במינהל אוכלוסין, התגלע ויכוח חריף בין השרים לפיד משינוי ואורלב מהמפד"ל. אורלב טוען כי לפיד כינה אותו "אנטישמי" ו"עוכר ישראל". לפיד מכחיש בתוקף

שוב עימות חריף בין שרי שינוי והמפד"ל: הזירה הפעם היתה ועדת השרים העוסקת במינהל אוכלוסין, שם התגלע ויכוח חריף בין השרים זבולון אורלב ויוסף (טומי) לפיד סביב סוגיית הארכת שהותם של עובדים זרים שבני זוגם הישראלים נפטרו.

 

קצת רקע: בשבוע שעבר טירפד השר אורלב לשר הפנים אברהם פורז (משינוי) החלטה שניסה להעביר בוועדה, שהציעה לתת תושבות קבע לשני הורי חייל שאינם זכאי חוק השבות.

 

ההתפרצות היתה רק שאלה של זמן. בישיבה של היום התפתחו בין השרים לפיד ואורלב חילופי דברים חריפים, במהלכם, טוען אורלב, כינה אותו לפיד: "פושע, אנטישמי ועוכר ישראל". בהמשך, עם התלקחות האוירה, אמר לפיד לאורלב: "אם תנסו להגביל את החקיקות שמוביל שר הפנים אברהם פורז, גם אני יכול להגביל את חקיקות משרד הרווחה".

 

אורלב זעם על הדברים ואמר כי יפנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, על מנת שיורה ללפיד "לנהל את משרדו על פי סדרי שלטון תקינים". 

 

השר לפיד מאשר שהיו חילופי דברים חריפים, אך מכחיש בתוקף שאמר את הדברים המיוחסים לו: "טענתי שעמדתו נוגדת את המסורת היהודית, שהוא מציע דברים בלתי הומאניים, ושאני מתנגד לשימוש לרעה בשמה של היהדות. לא אמרתי אנטישמי ולא עוכר ישראל".

 

דוברו של לפיד, צחי משה, הדגיש: "הביטוי עוכר ישראל שייך לטרמינולוגיה של המפד"ל ולא של שינוי. בעניין הטענה שלפיד כינה את אורלב אנטישמי - לפיד אינו משתמש במילה כזאת כלפי יהודים".

 

השר אורלב הגיב: "יותר משאני מוטרד מן הסגנון, מטריד אותי האיום שהשמיע לפיד לעיני כל השרים על כך שיורה לאנשי משרדו לא לטפל בהצעות חוק ובפניות של משרד הרווחה. אולי ככה מדברים בשינוי, וכך חברי הכנסת שלו סרים למרותו. אני לא עובד אצלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:גלי תיבון
לפיד. קרא לו?
צילום:גלי תיבון
אורלב. הוא איים
מומלצים