שתף קטע נבחר

ראשי הרשויות באזור מתגייסים לטובת קפלן

הנהלת בית החולים רתמה את ראשי הרשויות למאמצים לשיפור התנאים בבית החולים. מנהל בי"ח קפלן ד"ר בראל: "אני מתבייש. אין בארץ עוד בית חולים שחלק מהמחלקות שלו שוכנות בצריפים". פורום ראשי הרשויות: "החלטנו להירתם כדי לעודד תקציבים ותרומות"

"אני מתבייש. אין בארץ עוד בית חולים שבו שוכנות המחלקות בצריפים", כך טען מנהל בית החולים 'קפלן', ד"ר יוסי בראל, בפגישה עם פורום ראשי רשויות מהאזור. פורום ראשי הרשויות הודיע בתגובה שיפעל להשגת תקציבים לשיפור תנאי האשפוז בבית החולים קפלן, ובעיקר במחלקות שפועלות עדיין בצריפים שהוקמו לפני 53 שנים – בהן המחלקות טיפול נמרץ כללי, טיפול נמרץ לב, המחלקה הגריאטרית, מחלקות הילדים ומחלקת הנשים.

 

בתחילת החודש תערוך גם עמותת הידידים של בית החולים אירוע התרמה לרכישת מכשיר חדש למכון הלב. מנהל מכון הלב, פרופ' אברהם כספי, הסביר את הקשיים שבהם פועל בית החולים קפלן: "חלק מהמחלקות נמצאות עדיין בביתנים מיושנים, הן עברו שיפוץ אבל עדיין מדובר בתשתיות של שנות ה-50. המטרה המרכזית בבית החולים היא להגיע לבינוי במלונאות של שנות התשעים ומעלה.

 

"על פי סקרי שביעות רצון אין לנו בעיה ברמת הטיפול הרפואי או בטיפול הסיעודי, אבל בתנאי האשפוז הציונים יורדים. אני אחד המנהלים וותיקים בבית החולים ואין לי ספק בזה שההנהלה הנוכחית מנסה לעשות המון, אבל לסגור פערים של 20 שנה בכמה שנים, זה גם קשות תקציביות, זה לא קל".

 

פורום ראשי הרשויות שפועל למען בית החולים קפלן כולל 15 ראשי רשויות מנס ציונה בצפון ועד אשדוד וקרית מלאכי בדרום. בישיבה שהתקיימה לאחרונה השתתפו ראשי הרשויות מרחובות, נס ציונה, מזכרת בתיה, קרית עקרון, גן יבנה, באר טוביה, בני עי"ש והמועצה האזורית ברנר.

 

יו"ר הפורום, ראש עיריית רחובות שוקי פורר: "החלטנו להירתם לשיפור תנאי השירות הרפואי שכל האזור שלנו מקבל. נפנה למשרד הבריאות לקבל תקציבים, ונפנה גם לקופת חולים כללית שיפנו תקציבי פיתוח לבית החולים. 'קפלן' היה מקופח בשנים האחרונות וכתוצאה מזה תושבי האזור מקופחים".

 

ראש מועצת מזכרת בתיה, מאיר דהן, אמר כי יש לבנות תוכנית גדולה לגיוס כספים: "מנהל בית החולים הציג תמונה די מדאיגה לגבי הצפיפות העתידית במוסד. אני חושב שראשי הרשויות צריכים להפעיל את מלוא כובד משקלם בקידום האינטרסים של בית חולים קפלן שמשרת אותנו.

 

"יש פער גדול בין היכולות המקצועיות מבחינה רפואית של קפלן לבין המשאבים והשירותים שהוא יכול לתת. זהו פער לא הוגן. לטעמי המצב הזה הוא גם עניינם של ראשי הרשויות – אם אתה דואג לשירותים הרפואיים של היישוב שלך אתה צריך לקחת בחשבון שקפלן הוא חלק מהעניין. בצד הדאגה למערכות כבישים ותחבורה צריך לשים על סדר היום גם את נושא בית החולים.

 

"אני חושב שראשי הרשויות הגדולות באזור של אשדוד ורחובות צריכים להוביל את העניין ברמה הפוליטית, הקהילתית וברמה של תרומות ואנחנו נלך אחריהם בעניין הזה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
"קפלן". רמת הטיפול גבוהה אבל תנאי האישפוז נמוכים
צילום: לע"מ
מומלצים