שתף קטע נבחר

רבני תל אביב נגד "היהודים המשיחיים"

רבנים ובכירים המועצה הדתית פצחו במלחמה נגד כת מיסיונרית שלטענתם פועלת בעיר. לדבריהם, רכשו אנשי הכת בית במרכז העיר, ומשם הם פועלים. הרבנים גם פנו לח"כ קולט אביטל שתעזור להם במאבק. עיריית תל אביב: "אם עולה חשד לפעילות פלילית – יש לפנות למשטרה"

סערה בקהילה הדתית בתל אביב. עשרות אנשי המועצה הדתית, חבריה ורבניה, התאחדו למאבק נגד כת מיסיונרית בשם "היהודים המשיחיים" שלטענתם פועלת במרכז העיר. גם הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, נרתם למאבק.

 

ברחוב הדתי מזמן לא זוכרים התארגנות כה נרחבת של רבנים ואנשי דת שנתרמו למאבק בחזית מאוחדת. לטענת הרבנים, אותה כת הצליחה לרכוש לאחרונה ברחוב ברנר בלב תל אביב בית שהיה שייך בעבר להסתדרות, והפכה אותו למרכז שבו מקיימות פעילויות שונות, ביניהן, הטבלה לנצרות ושיעורים לילדים בהם הם מפתים אותם, לטענתם, להמיר את דתם.

 

הרבנים מוסיפים כי הילדים שמגיעים לבית אינם מקבלים חינוך מספיק בבתי הספר העממיים ואינם מחוסנים כלל כנגד פעילותם של אנשי הכת. הרבנים פנו לח"כ קולט אביטל על מנת שתתגייס לעזרתם.

 

"אוי לבושה ולכלימה", כתבו הרבנים במכתב לאביטל, "כאשר הבית שהיה במשך שנים סמל של עזרה סוציאלית והומניטרית, הפך להיות בית טבילה לנצרות רחמנא לצלן, ומתנוסס עליו עתה קטע מהברית החדשה. בשם כל רבני העיר תל אביב, הננו פונים לכבודה לפעול בכל תוקף על מנת לעקור כת מסוכנת זו מהעיר, ולפעול בכל דרך אפשרית לבטל כליל את המשך פעילותם ההרסנית".

 

קרוב ל-45 רבנים ובכירים מהמועצה הדתית בעיר חתמו על עצומת מחאה נגד הכת המיסיונרית. במכתב דחוף לראש העירייה, רון חולדאי, כתבה ח"כ אביטל: "ברצוני לדעת אם בעיריית תל אביב מודעים לנושא זה, האם המרכז פועל ברשיון והאם נבדק כי אין בפעילותו משום עבירה על סעיף בחוק העונשין המתייחס להמרת דת של קטינים".

 

רבה של מרכז תל אביב, הרב יוסף גערלצקי, הסביר לעיתון "תל אביב": "אותם אנשים מפרסמים כי במקום יש חוגים, והם נותנים אוכל ועזרה, אבל הכל במסווה של מטרת שמד. מדובר בילדים שהידע שלהם ביהדות שואף לאפס, חברי הכת מספרים להם כל מיני סיפורים ומשדלים ואתם להחליף את דתם. מבחינת הדת מדובר באיסור חמור מאוד שהוא בבחינת ייהרג ובל יעבור. ביצענו את הצעד המחאתי על מנת לזעוק ולדרוש עזרה".

 

דובר עיריית תל אביב, הלל פרטוק: "כל פעילות הקשורה בלימודי דת, הדרכה, חינוך וכו' אינה טעונה רישום עסק מטעם העירייה. בכל האמור לחשדות בפלילים יש לפנות למשטרת ישראל".

 

ח"כ אביטל: "אם אנשי הכת המיסיונרית מתעסקים עם מבוגרים לא הייתי מתערבת, אבל אם הדברים אכן נכונים והם פונים גם לקטינים, זה לא נראה לי. למרות שאני אדם מאוד ליברלי, אני לא חושבת שבתקופה הזאת מה שאנחנו צריכים זה מרכז לפעילות מיסיונרית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
הרב הראשי, יונה מצגר. נרתם למאבק
צילום: דן בלילטי
מומלצים