שתף קטע נבחר

"המזוזה המזמרת" קיבלה הכשר

הרב של חב"ד בגן יבנה, הרב קורט שניאור, אישר לקבוצת "יזמים צעירים" – תלמידי תיכון מהיישוב – לייצר ולהפיץ מזוזה שפוצחת בקריאת "שמע ישראל" כשנוגעים בה

רבה של תנועת חב"ד בגן יבנה, הרב קורט שניאור, נתן היתר מיוחד לקבוצת "יזמים צעירים" מהיישוב, לייצר ולהפיץ את "המזוזה המברכת". מדובר במזוזה שפוצחת בקריאת "שמע ישראל" כאשר נוגעים בה ביד, על מנת לנשק אותה. המזוזה "תזמר" בעברית ובאנגלית ותוצע למכירה עם תפילה בניגון עדות המזרח או בניגוד האשכנזי.

 

שמואל אגבר, המנחה המקצועי של הקבוצה ועובד אלתא, מלווה את היזמים הצעירים מבית הספר התיכון אורט על שם רבין, שפועלים בפרויקט המשותף גם למתנ"ס המקומי. יניב לרנר בן ה-16 הוא מנכ"ל חברת "קקטוס" ,שמתפתחת את המזוזה המברכת, מארק גנס, בן ה-15 וחצי הוא החשב הכללי ומנהל הפרוייקטים, ויונתן לייבוביץ בן ה-16 הוא מנהל אתר האינטרנט וחבר הנהלה.

 

"זה הולך להיות להיט", מבטיח אגבר. "אין כיום מוצר כזה בשוק. הרב שניאור קיבל סקירה על מהות הפרויקט וטיב היזמות, בחן את הרעיון על כל ההשלכות הדתיות, ולאחר שהתייעץ עם רבנים נוספים ביישוב ומחוצה לו - איפשר ליזמים הצעירים לקדם את הפרוייקט. כיום מתנהל משא ומתן עם בנק הפועלים, בנוגע למתן חסות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
המזוזה "תזמר" בעברית ובאנגלית "שמע ישראל" (אילוסטרציה)
צילום: צביקה טישלר
מומלצים