שתף קטע נבחר

אלחנן טננבוים יצא לראשונה מחקירתו; מעצרו הוארך

כשהוא חיוור ומופתע לנוכח אמצעי התקשורת הרבים, הגיע החטוף לשעבר לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט בפתח תקווה. בתום דיון שנערך בדלתיים סגורות, הוארך מעצרו ב-10 ימים. עורך דינו: "החקירה מתקיימת באווירה נעימה, הוא מקווה לשוב לחברה. אנו מעריכים שלא יהיה כתב אישום". אורי טננבוים ל-ynet: "אבא זוכה לתגובות חמות ואוהדות"

כך נראה אלחנן טננבוים אחרי כמעט שלושה שבועות של חקירה: לראשונה מאז החלה חקירתו במשטרה ובשב"כ, יצא אחר הצהריים (יום ג') אלחנן טננבוים, החטוף ששוחרר משבי החיזבאללה, ממתקן המעצר, וזאת לצורך דיון בבית משפט השלום בפתח תקווה.

 

טננבוים נראה מעט רזה יותר ועייף. הוא הגיע לבית המשפט ממתקן המעצר "נעורים" שבנתניה, תחת אבטחה כבדה, שכללה שלושה רכבי משטרה. הוא נראה היה חיוור ומופתע למראה העיתונאים הרבים. עם זאת, נותר קפוא ולא אמר מילה לכלי התקשורת.

 

הדיון עצמו התקיים בדלתיים סגורות, ובסיומו הוחלט על הארכת מעצרו של טננבוים בתנאים מגבילים בעשרה ימים נוספים. השופטת, נוגה אהד, קבעה לאחר עיון בחומר החסוי שהוגש לה, כי אם במשטרה ייווכחו כי תנאי החקירה מאפשרים קיצור התקופה - הדבר יתבצע ללא צורך בהתייצבות נוספת של טננבוים בבית המשפט.

 

עוד קבעה השופטת אהד כי תנאי המעצר כוללים פגישות עם בני המשפחה של טננבוים, עם עורכי הדין שלו וכן מעקב רפואי צמוד.

 

סניגורו של החטוף לשעבר, עו"ד אלי זהר, אמר לאחר הדיון כי עם תום 10 הימים של ההארכה ימלאו 30 ימים לחזרתו של טננבוים מהשבי. "אנחנו נערכים לכל סיטואציה, ולא רואים שהחקירה תוביל לכתב אישום. טננבוים עונה על כל מה ששואלים אותו, נפגש הרבה עם המשפחה. החקירה מתקיימת באווירה נעימה, ואני מקווה כי בסופו של דבר המעבר מהשבי להמשך החיים לאחר שחרורו יעבור בשלום".

 

עורך הדין זהר הדגיש: "אנחנו רואים בדאגה את הפרסומים על בדיקת הפוליגרף שנעשתה לו, פרסומים שלא ראוי ולא נכון היה לפרסמם". לדבריו, לטננבוים אין טענות על היחס בחקירה והוא מקווה שבסופו של התהליך "גם המדינה וגם החברה יקבלו אותו".

 

"אבא מתאושש וזוכה לתגובות חמות"

 

בנו של טננבוים, אורי, סיפר ל-ynet: ""אנחנו נמצאים עם אבא בקשר מתמיד ובאים לבקר אותו כל יום. המצב שלו הולך ומשתפר בהדרגה והוא מקבל טיפול רפואי צמוד, שני רופאים צמודים אליו במשך 24 שעות ביממה. מבחינה נפשית אנחנו לאט לאט מקבלים תמונה של הטראומה הקשה שעבר בשבי ומבינים שהופעל עליו לחץ נפשי כבד".

 

טננבוים הבן הוסיף: "הוא קורא עיתונים ומתעדכן בחדשות, אסור לו לקרוא את מה שכתוב עליו ובפגישות שלנו איתו אסור לנו לעדכן אותו בפרטים האלה. במהלך הפגישות, יש לידינו אדם שמשגיח ושומר איתנו על קשר עין. אבא זוכה לתגובות חמות ואוהדות ואנחנו מקבלים הרבה מאד מכתבים שנשלחים אליו ומביאים לו בכל פעם מספר מכתבים, שיחזקו אותו". 

 

המשטרה והשב"כ משתתפים בחקירה

 

אלחנן טננבוים נחקר בשבועות האחרונים מאז ששוחרר במסגרת עסקת השבויים עם ארגון חיזבאללה. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום, אולם נראה כי לחוקרים יש עדיין חשדות באשר לגרסה שמסר.

 

בחקירה הממושכת משתתפים חוקרי היחידה הארצית לחקירות בינלאומית של המשטרה (היאחב"ל) וכן חוקרים של השב"כ. האחראי על החקירה מטעם המשטרה הוא ראש היאחב"ל, תת ניצב יוחנן דנינו, ומצד השב"כ, סגן ראש השב"כ.

 

מטרת החקירה היא לבדוק שורה של שאלות, ביניהן בשל איזו עסקה יצא טננבוים מישראל מלכתחילה, האם היה מדובר בעסקת סמים, והאם הגיע מרצונו החופשי ללבנון. כמו כן בודקים החוקרים האם היה ברשותו של טננבוים, שהוא אלוף משנה במילואים, מידע צבאי מסווג ומה מסר בחקירותיו.

 

נגד טננבוים לא הוצא צו מעצר אלא הוא נמצא בתנאים מגבילים. יש לו אפשרות לדבר עם עורך דין, אך במתקן "נעורים" הוא נמצא תחת אבטחה של המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
טננבוים, היום בבית המשפט
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
טננבוים מובא על ידי השוטרים
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
טננבוים. ייפגש עם המשפחה ועורכי הדין
צילום: תומריקו
צילום: רויטרס
התמונה עם השיבה מלבנון. רזה?
צילום: רויטרס
צילום: אבי כהן
אורי טננבוים. תגובות אוהדות וחמות
צילום: אבי כהן
עו"ד זהר. אווירה נעימה בחקירה
מומלצים