שתף קטע נבחר

תושבי גוש קטיף: עקירת יישובים היא כמו קטיעת יד

כ-5,000 מפגינים התכנסו מול בית ראש הממשלה כדי למחות על תוכניתו לפינוי 17 התנחלויות מרצועת עזה. תושב נווה דקלים: "המהלך אינו ביטחוני, לא ערכי, לא מוסרי, לא אנושי וגם אין בו שום חוכמה מדינית"

"גוש קטיף היא חלק ממדינת ישראל, מהמולדת, ואי אפשר לעקור יישובים כמו שאי אפשר לקטוע יד אדם", אמרה הערב (יום ד') עידית, תושבת ההתנחלות עצמונה שברצועת עזה.

 

תחת הכותרת "צה"ל מזהיר: עקירת יישובים – ניצחון לטרור", התקיימה עצרת של 5,000 תושבים מגוש קטיף, יש"ע ומרחבי הארץ מול בית ראש הממשלה בירושלים.

 

רוב המפגינים, בני נוער, הגיעו למקום כשהם מניפים דגלי ישראל ונושאים שלטים. העצרת מהווה סיכום לארבעה ימים בהם צעדו כמאה מתנחלים מגוש קטיף לכיוון ירושלים ברגל, כמחאה על תוכניתו של ראש הממשלה לפנות 17 יישובים בחבל עזה. 

 

סגן שרת החינוך, ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי) קרא במהלך העצרת: "שרון לך הביתה". לדבריו, "מי ששמר בניסי ניסים על מתיישבים מאותם פצצות וירי, גם ישמור מגזרות רעות ועצות אחיתופל. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ורק לעם ישראל על פי תורת ישראל. חשוב שכולם יידעו שאף אחד לא יוכל, לא בכוח ולא בדיבורים, לגרש את העם".

 

ח"כ יחיאל חזן (ליכוד) קרא לראש הממשלה להביא את תוכניתו להצבעה בכנסת לפני שייסע לארה"ב, אחרת "נאמר לו לא". ח"כ חזן הזכיר מעל הבמה: "הייתי פה והפלתי את ברק. מי שלא שומר על ארץ ישראל, הכיסא שלו לא מובטח".

 

לפני העצרת נפגשו נציגים מגוש קטיף עם יו"ר הכנסת בלשכתו.

 

"הכאב נובע מבושה לאומית"

 

עידית, תושבת עצמונה, אמרה ל-ynet: "אני גרה 17 שנה בעצמונה. הגעתי לכאן עם בעלי וששת ילדיי. כל צעד שנעשה יעזור. אנחנו את ההשתדלות נעשה והשם את השאר. אני מקווה ששרון יתפקח, יחזור לעצמו ולאמת שלו".

 

צבי שוורץ, תושב נווה דקלים מזה 21 שנה וממפוני ימית, סיפר: "הגעתי לכאן עם המשפחה שלי לחזק את ההתנגדות למהלך, שהוא לא ביטחוני, לא ערכי, לא מוסרי, לא אנושי וגם אין בו שום חוכמה מדינית, אלא ההיפך. אני מאמין שכל דבר יעזור לנו במאבק".

 

לדבריו, "הכאב נובע מהבושה הלאומית. אין לי כאב אישי. אנחנו נמצאים כאן למרות ובגלל הקשיים".

 

מנשה יום טוב, רבה של התנחלות מורג, אמר: "בפועל, אנחנו מוסרים את הנפש על ארץ ישראל, מדינת ישראל ועם ישראל. אשתי נפצעה קשה מאוד בפיגוע ירי לפני כשלוש שנים. היא נפגעה בראשה מכדור. יש לנו שמונה ילדים. פצמ"ר נפל במרחק 11 מטר ממני ואם כל פיגועי הירי והפצמ"רים, המקום שלי הוא במורג".

 

יום טוב מתגורר 14 שנים במורג. לדבריו, "אנחנו מקווים שהעצרת תעזור. זאת תקווה. יותר ממה שעשינו לעם ישראל, אף אחד לא עשה. אנחנו נאבק על הבית. זה המאבק הכי מתורבת שאדם יכול לעשות".

 

יום טוב הוסיף: "אם התוכנית של ראש הממשלה היתה פותרת משהו, הייתי קונה אותה. אבל כולנו יודעים שזה נסיגה ללא תמורה. מדינת ישראל מפסידה נכס שלא קיבלה תמורתה שום דבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
5,000 מפגינים הגיעו למחות
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
נגד תוכנית הפינוי. ההפגנה
צילום: רויטרס
מומלצים