שתף קטע נבחר

ביהמ"ש גזר על פליקס חלפון 4.5 שנות מאסר

כדורגלן נבחרת ישראל בעבר, שנעצר בקיץ באשמת הברחת סמים, הודה במסגרת עסקת טיעון. חלפון: "קשה לי לקבל את גזר הדין, אני מקווה להיות חזק". פרקליטו, אביגדור פלדמן: "הראיות חלשות ונסיבתיות, ייתכן שאפשר היה להוציא אותו זכאי"

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ה') עונש של 4.5 שנות מאסר על הכדורגלן פליקס חלפון, בגין חלקו בהברחת סמים. חלפון הודה הבוקר במסגרת עיסקת טיעון והשופט זכריה כספי קיבל את דרישת התביעה וגזר על השחקן עונש מאסר. עונש דומה הוטל על חברו ושותפו של חלפון, אורי אביטל.

 

לאחר קבלת עסקת הטיעון אמר חלפון כשדמעות בעיניו: "קשה לי לקבל את גזר הדין. אני מקווה להיות חזק. מה שיש לי להגיד אומר בעתיד. אני מעדיף שלא לדבר עכשיו כי מדובר בתקופה קשה, שצריך לעבור".

 

כזכור, חלפון, כדורגלן נבחרת ישראל בעבר, נעצר יחד עם אביטל בחודש אוגוסט 2003 בנמל התעופה בן גוריון. ברשות השניים נמצאה מזוודה עם 5 קילוגרם קוקאין טהור מוונצואלה. השניים נעצרו על ידי היחידה המרכזית של מחוז מרכז, ועם הגשת כתב האישום לבית משפט המחוזי בתל אביב הוארך מעצרו של השחקן עד תום ההליכים. בשל היקף העסקה הגדול, הועברה החקירה ליחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרה.

 

חלפון ואביטל סיכמו ביניהם כי הכדורגלן ילווה כסף לאביטל ויממן את רכישת הסם וכרטיסי הטיסה. ב-6 לאוגוסט הזמין אביטל כרטיסי טיסה, וחלפון שילם עליהם במשרד הנסיעות. יומיים לאחר מכן נפגשו השניים בנתב"ג, וחלפון מסר לאביטל 40 אלף שקלים. ב-18 לאוגוסט חזר אביטל לישראל עם מזוודה אחת, ונעצר מיד, יחד עם חלפון, שהמתין לו על מנת לאסוף את הסם.

 

יצוין כי סניגורו של חלפון, אביגדור פלדמן, לא היה שלם עם החתימה על עסקת הטיעון. פלדמן טען שהראיות נגד חלפון הן נסיבתיות בלבד וכי היה ניתן להוציא אותו זכאי, אולם לחצים שהופעלו מצד גורמים המקורבים לאביטל, הביאו להחלטתו של חלפון לקבל את עסקת הטיעון.

 

פלדמן: "היה ברור לי שהראיות נגד חלפון חלשות ונסיבתיות. מצד שני, ישבו שני נאשמים שהם חברים. אביטל היה צפוי לעונש של למעלה מעשר שנים ובנסיבות האלה, עונש של 4.5 שנות מאסר הוא בהחלט סביר. בכל משפט שמתנהל יש סיכוי וסיכון ויתכן שללא עסקת הטיעון, העונש של פליקס היה קל בהרבה". 

 

חלפון שיחק בעבר גם כמגן ימני בקבוצות הפועל ומכבי תל אביב, בית"ר ירושלים ובני יהודה. במהלך הקיץ האחרון סיכם השחקן לעונה נוספת בבני יהודה, שם שיחק בעונה שעברה.

 

מאמן בני יהודה, ניצן שירזי, הגיב על העונש שנגזר על חלפון: "זה מצער, ומאוד כואב, אבל ברגע שמדובר בעסקאות סמים ולאחר שפליקס הודה, אז לא מדברים על הגורם האנושי. זה נגע שצריך לבער. זה כאב גדול על אדם שהיה במועדון".

 

בהכנת הידיעה השתתף משה גוזגל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
חלפון. הודה בעסקת טיעון
צילום: אבי כהן
צילום: דודו בכר
"מקווה להיות חזק"
צילום: דודו בכר
צילום: ראובן שוורץ
פליקס חלפון (משמאל) במדי בני יהודה
צילום: ראובן שוורץ
צילום: עטא עוויסאת
אביגדור פלדמן. ראיות חלשות ונסיבתיות
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים