שתף קטע נבחר

שלם דו"ח החנייה או שנפרוץ לביתך

עיריית תל-אביב מגבירה את אמצעי האכיפה נגד סרבני הדו"חות. בעלת חוב נדהמה לגלות הודעה על דלת ביתה: "הפריצה תתבצע ללא כל דיחוי נוסף". העירייה: "הכול נעשה כחוק"

זה לא כל-כך נעים לקבל דו"ח חנייה – ובטח לא נעים לגלות שהעירייה פרצה לביתך כי לא שילמת את קנסות החנייה שלך. אבל יכול להיות שזה מה שממתין לסרבני החובות התל-אביבים.

 

עיריית תל-אביב מנסה להגביר את אמצעי האכיפה נגד רבבות אזרחים שלא שילמו את קנסות החנייה שלהם, וגם לא נרתעת לאיים עליהם: אם לא תשלמו את החוב שלכם, נפרוץ לכם הביתה.

 

ר' מראש-העין קיבלה בשנת 97' שלושה דו"חות חנייה בסך כולל של 210 שקל, משום שלא שילמה את אגרת החנייה. לטענתה, היא לא קיבלה הודעות או התרעות על קנסות החנייה, והופתעה לגלות כי מאז תפח החוב שלה ל-1,854 שקל (פי תשעה מסכום הקנס המקורי!). 

 

לאחרונה היא קיבלה הודעה על דלת ביתה ממינהל הכספים של העירייה, תחת הכותרת "הודעה על ביצוע פעולה בכוח". בהודעה נכתב: "פריצת הבית תתבצע ללא כל דיחוי נוסף. נא להסדיר החוב בעיריית תל-אביב מייד".

 

"גם אם לא שילמתי דו"חות, בגלל זה צריכים לפרוץ לי לבית?" מתלוננת ר'. "למיטב ידיעתי, אפילו כלפי ראשי הפשע בארץ לא נוהגים כך". מעיריית תל-אביב נמסר בתגובה, כי החוק מאפשר להם לבצע פעולה בכוח, לרבות פריצת הבית, כדי לעקל רכוש בגין דו"חות חנייה שלא שולמו. "הכול נעשה כחוק", טוענת העירייה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
עיריית ת"א יוצאת למאבק בסרבני החובות
צילום: חיים זיו
מומלצים