שתף קטע נבחר

בכנסת: הממשלה "ניצלה" על חודו של קול

ההצעה של סיעת ש"ס היא שהצליחה במיוחד להביך את הקואליציה - עסקה ב"עמדת ראש הממשלה בנושא ההתנתקות". ההצעה נדחתה על חודו של קול אחד בלבד: 46 מתנגדים מול 45 תומכים. חברי סיעת המפד"ל נעדרו מההצבעה, כולל השרים. ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) הצביע בעד, לאחר שסיעתו התירה חופש הצבעה לחבריה

רגעים לא קלים בכנסת לקואליציה של שרון: הממשלה הצליחה להיחלץ הערב (ב'), בקושי רב ועל חודו של קול, מהפסד מביך בשורה של 3 הצעות אי אמון. כשמצבה של הקואליציה, מסתבר, רעוע למדי.

 

ההצעה השלישית, של חברי ש"ס, היא שהצליחה במיוחד להביך את הקואליציה: הנוסח נבחר בקפידה, והוא אמר: "עמדת ראש הממשלה בנושא ההתנתקות".

 

ההצעה הזו נדחתה על חודו של קול אחד בלבד: 46 מתנגדים מול 45 תומכים. חברי סיעת המפד"ל נעדרו מההצבעה, כולל שרי המפלגה.

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) הצביע בעד האי-אמון, לאחר שהסיעה התירה חופש הצבעה לחבריה. קודם להצבעה, ניסה אלדד לשכנע את חבריו להצביע לראשונה בעד האי אמון ונגד הממשלה. אלדד יצא נזעם מוועדת חוץ וביטחון, שאירחה את ראש הממשלה, והבטיח להצביע נגד שרון.

 

ועוד באיחוד הלאומי: הח"כים אורי אריאל וצבי הנדל בחרו להיעדר. טרם יציאתו מהמליאה, נשא סגן השר הנדל דברים מעל הדוכן: "לא פעם טענו שמניעיך האישיים גוברים על השיקול הלאומי.

אני זוכר שבגין יצא לארה"ב איך עמדת כחומה בצורה שלא תיפגע ההתיישבות. יש הטוענים שכאשר הגיע טלפון מבגין ובו הוא הציע לך להיות שר ביטחון עברת לצד של המצדדים.

 

היום טוענים כי כעומק הנסיגה כך עומק החקירה. אני מציע לך, יש עדיין אפשרות שלא תכנס לספרי ההיסטוריה כמפנה הגדול", סיכם הנדל. 

 

חברו לסיעה של הנדל, ח"כ אליעזר כהן נמנע. בליכוד: הח"כים דוד לוי ויחיאל חזן נעדרו. 

 

כספים להתנחלויות

 

סיעות העבודה, מרצ, חד"ש-תע"ל ובל"ד הגישו הצעת אי-אמון על "המשך העברת הכספים להתנחלויות". סיעת רע"מ הגישה הצעה על "הפירסומים בדבר קריאתו של השר בני אלון למיסיונרים נוצרים להעביר את המוסלמים לאור ולנאורות של הנצרות".

 

את ההצעות האלה עברה הממשלה בשלום ובקלות רבה יותר: 54-55 חברי כנסת התנגדו. 41 תמכו. 1-3 ח"כים נמנעו.

 

בסיעת שינוי הודיעו כמה דקות לפני ההצבעה על הצעת אי-האמון בנושא העברת הכספים להתנחליות, כי יעדרו אם לא יועברו אליהם פרטי העברות הכספים.

 

לבסוף, בהצבעה הצביעו חברי שינוי כאיש אחד עם הממשלה, וזאת לאחר שהובטח להם כי פרטי התקציב יועברו אליהם על-ידי משרד רה"מ ולא על ידי שר השיכון, אפי איתם.

 

במרצ, בתגובה, הביעו תמיהה על כך ששינוי הצביעה בעד העברת "סכומי העתק להתנחלויות", כהגדרתם. "רק בשבוע שעבר הודיעה שינוי כי רומתה בהצבעה בועדת הכספים ונשאלת השאלה מי כאן הרמאי? מי שמאמין לרמאים - סופו שישקר לישרים", אמרו הערב במרצ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 33
קרב במליאה. ארכיון
צילום: ערוץ 33
צילום: ערוץ 33
שרון. מאבק במליאה
צילום: ערוץ 33
צילום: גבי מנשה
נגד הממשלה. אריה אלדד
צילום: גבי מנשה
אתר הכנסת
נמנע. ח"כ אליעזר כהן (האיחוד הלאומי)
אתר הכנסת
צילום: מיכאל קרמר
המפד"ל נעדרו. שאול יהלום
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים