שתף קטע נבחר

בקרוב: האקדמיה לגולף

מועדון הגולף בקיסריה מתכוון לפתוח אקדמיה לטיפוח כשרונות בענף הגולף, במסגרתה יטופח דור חדש של אלופים. בהנהלה מצהירים: "אנחנו מקווים לגייס ילדים גם מהיישובים הערביים"

מועדון הגולף בקיסריה עומד לפתוח אקדמיה לטיפוח כשרונות בענף הגולף. האקדמיה, הראשונה מסוגה בישראל, תתבסס על עשרות ילדים מכל האזור שיימצאו כמתאימים להיות שחקני גולף. בימים אלה החל החיפוש אחר המוכשרים.

 

גיוס הכשרונות הצעירים ייעשה באמצעות מורים לחינוך גופני בבתי הספר, מדריכי מתנ"סים וגולפאים פעילים. הכוונה היא לאתר ילדים בגילאי 10-12, להכשיר אותם בצורה מקצועית ולטפח דור חדש של אלופים. במקביל, יש כוונה לקדם בעזרת הילדים את ענף הגולף בישראל. במועדון הגולף בקיסריה מדגישים, כי מדובר בבית ספר למצוינות.

 

על התוכנית הייחודית שקדו אנשי מקצוע, בראשם ד"ר גלעד ויינגרטן, כשלצידו צוות הכולל את אני סטטוס כמנהל מקצועי, ברכי שניידרמן כמנהלת אדמיניסטרטיבית, אלעד חסון כמנהל בפועל וגלית פולנסקי שנותנת ייעוץ לוגיסטי ושיווקי לאקדמיה.

 

ברכי שניידרמן: "אנחנו מאמינים שבוגרי האקדמיה יהפכו לאלופים החדשים של הגולף, כאלו שיוכלו להגיע גם להישגים בינלאומיים. בהתאם לתוכניות, כבר בימים הקרובים נתחיל בגיוס הילדים. הפעילות עצמה תחל מיד אחרי פסח, במסגרתה יפגשו הילדים פעמיים בשבוע למשך שעה וחצי כל פעם. הלימוד ייעשה בקבוצות קטנות".

 

זו הולכת להיות עוד פעילות לעשירים?

 

"ממש לא. העלות החודשית תהיה 150 שקל בלבד. אני מקווה שבאמצעות האקדמיה נוכל גם לשנות סטיגמות. גולף כבר מזמן אינו ספורט רק לעשירים. אנחנו מקווים לגייס גם ילדים מהיישובים הערביים בסביבה".

 

איך ניתן לאתר כשרונות בגולף? הרי רוב הילדים לא נחשפו למשחק.

 

"מדובר בכשרון טבעי, בתכונות של קואורדינציה, יכולת ריכוז ותחרותיות".

 

האם גולף זה בכלל ספורט לילדים?

 

"בכל העולם זה פועל כך. הוכח שכדאי להתחיל ללמד גולף בגיל צעיר. הילדים בגיל הזה מרוכזים, קולטים מהר, לומדים את התנועה המיוחדת, את הסווינג, והתוצאות מדברות בעד עצמן. הישגי הילדים מופלאים וזה כולל גם הצלחה בלימודים.

 

"יש לנו ניסיון טוב עם ילדים וגולף – ילדי קיסריה, תלמידי כיתות ה', לומדים גולף במסגרת שיעורי החינוך הגופני. הגולף מרגיע, מחנך לכבוד הדדי ומשפר מיומנויות. אני קוראת מכאן לכל ילד מהסביבה החושב שהוא מוכשר, לפנות למועדון הגולף בקיסריה. כשהילד יהיה אלוף בינלאומי – תזכרו מי גילה אותו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
בקרוב יחל גיוס הכשרונות הצעירים (אילוסטרציה)
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים