שתף קטע נבחר

הנה באה הרכבת לדימונה

שר התחבורה אביגדור ליברמן הבטיח לתושבי דימונה כי בעוד שנה יוכלו לעלות על רכבת ולהגיע לתל אביב תוך שעה ו-40 דקות

"בעוד שנה ניתן יהיה להגיע מדימונה לתל אביב ברכבת תוך שעה ו-40 דקות". הבשורה הזו הגיעה מפיו של שר התחבורה אביגדור ליברמן, במהלך סיור שקיים לאחרונה בתוואי הרכבת המתוכנן בין באר שבע לדימונה.

 

השר ליברמן ציין, כי במסגרת שדרוג מסילת הברזל מבאר שבע לדימונה, יוסט תוואי הרכבת הקיים במספר קטעים של המסילה באורך כולל של שלושה ק"מ, כאשר עלות הפרוייקט מסתכמת בכ-180 מיליון שקלים. לדבריו, רכבת ישראל מבצעת כיום פרויקטים מסילתיים בנגב בהיקף כספי של למעלה משלושה מיליארד שקלים.

 

במהלך חודש אפריל יחלו העבודות להכפלת מסילת הברזל מלוד לבאר שבע, בהשקעה של כמיליארד שקלים, והן אמורות להסתיים במהלך שנת 2007. עם סיומן ניתן יהיה לקצר את זמן הנסיעה מבאר שבע לתל אביב ל-45 דקות בלבד ומתל אביב לדימונה לשעה ו-20 דקות, לדברי השר.

 

על פי תוכנית משרד התחבורה, במחצית הראשונה של שנת 2008 יושלם קו הרכבת בין אשקלון לבאר שבע, שיעבור דרך אופקים, שדרות ונתיבות, ועם השלמת הפרוייקט תארך הנסיעה מאופקים לתל אביב 70 דקות ומנתיבות לתל אביב 63 דקות.

 

"פיתוח מסילתי נרחב בדרום הארץ", הדגיש השר ליברמן, "ייקצר משמעותית את זמן ההגעה לערי המרכז ויאפשר לתושבי הדרום להגיע במהירות למטרופולין תל אביב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ליברמן: "תושבי הדרום יגיעו במהירות לתל אביב" (צילום ארכיון)
צילום: שאול גולן
מומלצים