שתף קטע נבחר

חילופי האשמות בין אריה שומר לעמוס מימון

המנכ"ל המיועד של בית הנשיא, עמוס מימון, שהסיר את מועמדותו, טען בפני מקורביו כי המנכ"ל היוצא, אריה שומר, התנכל לו. שומר: מימון כבר התנצל בפניי על הדברים. מימון: לא התנצלתי, שומר הוא זה שצריך להתנצל

החלטתו של עו"ד עמוס מיימון לוותר על מועמדותו לתפקיד מנכ"ל בית הנשיא לוותה בצלילים צורמים ובחילופי האשמות בינו לבין המנכ"ל היוצא של בית הנשיא, אריה שומר.
ביום חמישי הודיע מימון לנשיא המדינה כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל בית הנשיא. קצב הביע את צערו ומינה את מימון ליועצו ללא שכר. מימון הסיר את מועמדותו אחרי שהמקומון הירושלמי "כל העיר" פרסם עליו תחקיר, שבעקבותיו החליט היועץ המשפטי לממשלה לבדוק את המינוי. בתחקיר נאמר כי לפני יותר מעשרים שנה הוגשה נגד מימון תלונה על מעשה מגונה בכפייה. היועץ המשפטי לממשלה החליט אז לסגור את התיק. אולם מימון לא דיווח על התלונה למשטרה בשאלון שמילא לצורך קבלה לתפקיד, ובעקבות זאת העבירה נציבות שירות המדינה את הנושא לטיפול היועץ המשפטי לממשלה.
בעקבות פרסום התחקיר ב"כל העיר" הפנו מקורביו של מימון אצבע מאשימה כלפי שומר. הם טענו כי הוא עומד מאחורי הכתבה. מקורבי מימון טענו כי "שומר אולי בכל זאת רוצה להמשיך בתפקידו". לדבריהם, "ישנן עובדות בשטח המעידות על כוונה זו: מימון היה אמור להיכנס לתפקידו בבית הנשיא ב-2/11, אבל שומר ביקש, ממש התחנן, להישאר עוד קצת בתפקיד ולדחות את החפיפה".
עמוס מימון אמר למקורביו כי "מישהו מתנכל לו באופן מוזר" וסיפר כי לפני פרסום הכתבה ב"כל העיר" הגיע מכתב של רב מנתניה, שכתב לנשיא קצב, שמן הראוי לא למנות אותו למנכ"ל בית הנשיא, משום שאשתו שופטת ומצביעת מר"צ, והוא אינו אדם דתי.
מיימון אמר כי הוא ידע על ההחלטה ואף עודד אותה כיוון שברור לו שאין דבר בטענות כלפיו וכי משהו מתנכל לו ולנשיא.
בתגובה לטענות אמר אריה שומר לynet כי מימון התנצל בפניו ובפני דובר נציבות שרות המדינה גרינבלט על הדברים שאמר, ועל טענותיו ששומר ניסה לטרפד את מינויו. "אני לא מכיר את האיש, ואין לי אתו כלום", אמר שומר, "בכל מקרה אני מתכוון לעזוב את בית הנשיא באחד בדצמבר".
מימון הכחיש שהתנצל בפני שומר. לדבריו, הוא לא התנצל בפני שומר, ואין לו כוונה לעשות זאת. "שומר הוא זה שצריך להתנצל בפניי", אמר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד מימון: לא התנצלתי
ארכיון ידיעות אחרונות
שומר: הוא כן התנצל
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים