שתף קטע נבחר

תושבי אילות נלחמים בפורצים

בעקבות ריבוי הגניבות והפריצות ביישובי חבל אילות, החליטו התושבים על הקמת יחידת מתנדבים

במועצה האזורית חבל אילות מאסו בישיבה בחיבוק ידיים, והחליטו להילחם בעלייה הדרמטית במספר הפריצות למוסדות ומבנים בתחומי המועצה. הפתרון היצירתי שהגו: הקמת יחידת מתנדבים מקרב התושבים, שתפקידה לסכל את הגניבות.

 

"בחודשים האחרונים אירעו באזור מספר מקרי פריצות שגרמו נזקים לא קלים", מספר ראש המועצה אודי גת, "מקיבוץ נאות סמדר נגנב עדר עיזים והמזנון נפרץ. נגנבו מחשבים ממשרדי המועצה, וגם תמרים מבית האריזה האזורי. במקביל לפריצות, באזור שחרות ועובדה אירעו מקרי ונדליזם".

 

הקב"טים של היישובים בחבל חברו לאחרונה לאנשי משמר הגבול והחליטו על הקמת יחידת "מתמיד", שפועלת במרבית המועצות האיזוריות בארץ. מתנדבי "מתמיד" פועלים בשיתוף עם משמר הגבול וכפופים אליו ישירות, בניגוד למתנדבי המשמר האזרחי, שכפופים למשטרה.

 

על פי התוכנית המתגבשת, עם רדת החשיכה יסיירו המתנדבים בשתי משמרות באזור הקיבוצים וסמוך למוסדות השונים של המועצה. "אנחנו אמורים לקבל ג'יפ ממשמר הגבול, והמתנדבים יצוידו בכלי נשק, לאחר שיעברו מטווח והכשרה", אומר שמואל בוגנים, סגן הקב"טית האיזורית, "אני מקווה שתושבי הקיבוצים יתנדבו לשמור על הבית שלהם. אנחנו צריכים 50-60 מתנדבים כדי להקים את היחידה, והבנתי שיש היענות. זה טוב בשבילנו, כי בסופו של דבר אנחנו שומרים על הבית שלנו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
יחידת המתנדבים תצא לסיורים ליליים באזור הקיבוצים (אילוסטרציה)
צילום: רוני שיצר
מומלצים