שתף קטע נבחר

מכבים-רעות: מוסדות החינוך עולים לבירה

מודיעין המאוחדת תשוייך כולה למחוז ירושלים. מחזיק תיק החינוך עופר גלנץ: "התרשמתי ממחויבותו האישית של מנהל המחוז". דוברת העירייה: "המעבר למחוז ירושלים מקובל על ראש העירייה"

מנכ"לית משרד החינוך רונית תירוש הודיעה לאחרונה לראש עיריית מודיעין משה ספקטור כי לאחר ששקלה את המשמעויות החינוכיות של איחוד העיר מודיעין עם מועצת מכבים רעות, היא החליטה שמוסדות החינוך של מכבים-רעות יצטרפו למחוז ירושלים.

 

כידוע, לפני איחוד הרשויות שויך מינהל החינוך של מודיעין למחוז ירושלים במשרד החינוך, ואילו מחלקת החינוך של מכבים רעות שויכה למחוז מרכז. "אני משוכנעת כי שיתוף הפעולה עם מחוז ירושלים יביא לקידום מערכת החינוך בעירך", כתבה תירוש.

 

בעקבות האיחוד פעל חבר מועצת העיר עופר גלנץ (שחר), המחזיק בתיק החינוך, להעביר את מכבים-רעות למחוז ירושלים. גלנץ רואה בכך הישג אישי מאחר שראש העירייה משה ספקטור לחץ כי המחוז יהיה מחוז מרכז.

 

"אני שמח על מכתבה של רונית תירוש", אמר גלנץ, "מחוז ירושלים מלווה את העיר מודיעין מיום הקמתה תוך כדי תמיכה שוטפת במערכת החינוך הצומחת בעיר. מודיעין היא העיר הגדולה והמובילה במחוז ירושלים. על רקע הצמיחה המהירה של מערכת החינוך במודיעין ועל רקע האיחוד עומדים לפנינו אתגרים לא פשוטים בכל התחומים: הן בתשתיות והן בתחום הפדגוגי.

 

"התרשמתי ממחויבותו האישית של מנהל המחוז שמעון הראל וצוותו, ואני משוכנע כי המחוז יעשה כל אשר ביכולתו, הן בתקציבים והן בפעילות, על מנת לתמוך במערכת החינוך במודיעין-מכבים-רעות".

 

לדברי גלנץ: "יש לכולנו מחויבות להבטיח את המשך הצמיחה של מערכת החינוך על בסיס תוכניות לטווח ארוך. מחויבות מיוחדת יש לכל העוסקים במלאכה הן בעירייה והן במשרד החינוך בשמירה על ההישגים אליהם הגיעה מערכת החינוך במכבים רעות ובשילוב נכון שלה במערכת החינוך של העיר מודיעין. איחוד מוצלח של מערכת החינוך, שמירה על הצמיחה והמצוינות הן קריטיים להצלחה הכוללת של איחוד הישובים".

 

דוברת העירייה אסנת וידר: "המעבר למחוז ירושלים מקובל על ראש העירייה והוא מקווה כי מערכת החינוך במודיעין תזכה לפחות לאותה רמת עדיפות שקיבלה מכבים רעות במחוז מרכז, כאשר זכתה לשעות לימוד נוספות מעבר לנורמה המקובלת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
הוחלט לצרף את מוסדות החינוך במכבים-רעות לירושלים
צילום: סי די בנק
מומלצים