שתף קטע נבחר

הצעה מהפכנית: הקמת מיזם לתיירות ים באשדוד

לעמוס רביב, יו"ר ועדת הפיתוח של רשות הנמלים, יש תוכנית מהפכנית להחייאת השטח הסמוך לשפך נחל לכיש. הוא רק צריך את אישור העירייה ומשרדי הממשלה וכן כ-30 מיליון שקלים, בשביל ההתחלה

רשות הנמלים בוחנת בימים אלה תוכנית להקמת אזורי בילוי, עסקים ותיירות בשטח שבין נמל אשדוד למרכז העיר, באזור הסמוך לשפך נחל לכיש. את התוכנית יזם יו"ר ועדת הפיתוח של רשות הנמלים, עמוס רביב, הנחשב למומחה עולמי בתחום ושימש בעברו כמזכיר תעשיית המדינות העולמית. רביב מעריך את העלות הראשונית של התוכנית המהפכנית בכ-30 מיליוני שקלים.

 

"הרעיון הוא להקים מיזם של תיירות ים, כולל שייט, קייט, תיירות ומסעדות ומעין מעגן לכלי השייט של הדייגים, אבל בלי בתי מלון", מסביר רביב. "הפרויקט דורש טיפול בכמה סוגיות, כמו למשל המיקום הבעייתי של מעגן ספינות הדייג בנמל אשדוד".

 

לדברי רביב, התוכנית שבידיו מספקת פתרונות לרציפים התפעוליים של הנמל, שבימים אלו מאוכלסים על ידי דייגים ומתבודדים, והיא אף תאפשר לחיל הים לפעול בנמל בצורה מסודרת יותר. הגשמת תוכניתו של רביב תאפשר שימוש ברציף 30, העומד על מזח שוברי הגלים, לפריקת אוניות נוסעים היישר לתוך העיר ולאזורי התיירות.

 

רעיון נוסף שבתכנון, הוא הקמת כפר דייגים ושוק דייגים, וכן מועדוני גלשני רוח ושאר אטרקציות. פרויקט מסוג זה אמור 'לרוץ' במקביל גם בנמל חיפה. "זו התוכנית הבסיסית, אבל כרגע הכל מוקפא", אומר רביב, שנמצא בימים אלה בשלבי סיום של הדוקטורט שלו באוניברסיטת בן גוריון, העוסק בפיתוח אסטרטגי ושיפור ריווחיות של מעגנות ונמלים.

 

מימוש התוכנית דורש, לדברי רביב, שיתוף פעולה של מספר גופים גדולים: רשות הנמלים, משרד התיירות, משרד החקלאות ועיריית אשדוד. מיזמים כגון זה, הנקראים "ווטר פרונט", פועלים כבר במספר נמלים בעולם ובהם ברצלונה, ניו אורלינס וסן פרנסיסקו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בתוכנית: פרויקט תיירות ים בין נמל אשדוד למרכז העיר
צילום: לע"מ
מומלצים