שתף קטע נבחר

בקרוב: מעונות לסטודנטים במכללת הגליל המערבי

המכללה מתארגנת לקראת המעבר למעמד של מוסד אקדמי עצמאי. 420 סטודנטים יוכלו להתגורר במעונות, גם זוגות נשואים. ראש העיר, שמעון לנקרי, מקווה שהמהלך יביא לעכו אקדמאים מכל רחבי הארץ

מכללת הגליל המערבי עולה מדרגה: בקרוב תחל בניית מעונות, שיוכלו לאכלס 420 סטודנטים.

 

עלות הפרויקט מוערכת בלמעלה מ-12 מיליון שקל. כשני שליש מסכום ההשקעה לבניית המעונות הצליחה הנהלת המכללה לגייס משני מקורות – קרן רש"י ומשרדי הממשלה.

 

עיריית עכו הגישה תוכנית מתאר לבינוי למנהל מקרקעי ישראל, לשם הקצאת קרקע לבניית המעונות בקרבת המכללה על שטח של 5.5 דונם. ראש העירייה, שמעון לנקרי, מסר לראשי המכללה כי הושג סיכום עקרוני עם גזבר הסוכנות היהודי, שי חרמש, לפיו הסוכנות תסייע בהקצאת כספי תרומה.

 

מנכ"ל המכללה, דוד פרידמן, סיפר לעיתון "כל הצפון" כי על פי התוכניות במקום עתיד להבנות מבנה רב קומות שיכלול שלושה אגפים ובהם דירות לסטודנט יחיד, לשני סטודנטים ודירות לזוגות סטודנטים נשואים. התהליך יתבצע בשלושה שלבים, כאשר שלב הבנייה הראשון צפוי להסתיים לקראת שנת הלימודים תשס"ה, אז יוכלו 140 סטודנטים להיכנס למעונות.

 

לנקרי מסר כי הפרויקט תואם את מדיניות העירייה והממשלה: להפוך את עכו לעיר אוניברסיטאית. לדבריו, המעבר המעבר המתוכנן של המכללה מאחריות אקדמית של בר אילן למוסד אקדמאי עצמאי, צפוי להביא לגדילה ברישום סטודנטים מכל רחבי הארץ. לדבריו, הסטודנטים מהווים פוטנציאל מצוין לקליטת הון אנושי איכותי בעיר.

 

פרויקט המעונות מצטרף לפרויקט נוסף שיזמה המכללה, אשר זוכה לסיוע מצד עיריית עכו – הקמת שכונת מגורים קהילתית עבור סגל המרצים של המכללה, אשר תכלול בתים צמודי קרקע. השכונה תיבנה בסמוך למכללה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לנקרי. רוצה להפוך את עכו לעיר אקדמית
מומלצים