שתף קטע נבחר

מרחב גליל: המרחב המצטיין של המשטרה ב- 2003

מפקד המרחב, תנ"צ דב לוצקי, ומדווח על הקטנת ממדי הפשיעה ומשבח את השוטרים. בשנה שעברה זכה מרחב העמקים בתואר, כאשר גם אז היה לוצקי מפקד המרחב

מרחב גליל הוא המרחב המצטיין של המשטרה לשנת 2003. המרחב זכה לתואר המצטיין בכנס מפקדים של המשטרה לסיכום העבודה לשנת 2003, שנערך בהרצליה. הטקס נערך במעמד ראש הממשלה אריאל שרון, השר לביטחון פנים צחי הנגבי, מפכ"ל המשטרה שלמה אהרונישקי והסגל הפיקודי הבכיר.

 

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה זוכה מרחב בפיקודו של תנ"צ לוצקי -  בשנה שעברה הצטיין מרחב העמקים, עליו פיקד. מרחב גליל ומפקדו החדש זכו השנה בתואר על הצטיינות בניהול, הצלחה בהשגת יעדי עבודה משותפת עם הקהילה והרשויות ובגין שיפור השירות לאזרח. המרחב חולש על יותר מעשר תחנות משטרה, מעכו ונהריה ועד למזרח רמת הגולן.

 

מפקד המרחב, תנ"צ לוצקי, אמר: "זוהי מחמאה גדולה. המוטו שלי הוא לגלות רגישות והבנה לצרכים המיוחדים של כל אוכלוסייה ואני משדר זאת גם לשוטרים. אני רואה במשטרה כלי לשיפור איכות החיים של האזרח, ולכן אני מבהיר לכל ראש רשות עימו אני נפגש שאנחנו בעלי אינטרס משותף, כך שאין כל בעיה לגייס את הכוחות המוניציפליים לצרכים של האוכלוסייה".

 

בתגובה לכותרות שפורסמו לאחרונה על עלייה בהיקף הפשיעה בארץ טוען לוצקי: "אצלנו זה לא בא לידי ביטוי. בעבירות כמו התפרצויות וגניבות רכב התמונה פחות או יותר זהה למה שהיה בשנה שעברה". לדבריו, המרחב הגיע להישגים בתחום בלימת תאונות הדרכים.

 

לוצקי אומר כי חל גידול משמעותי בתיקים הנוגעים לסחר בסמים ולעבריינות נוער, אולם הגידול הוא לא בהכרח בהיקף הפשיעה. "לפעמים המשטרה, בחריצותה, תופסת יותר סוחרי סמים, ואז נוצר הרושם כאילו יש גידול בהיקפי הפשיעה. צריך לעשות הבחנה בין הדברים האלה".

 

כשנשאל תנ"צ לוצקי באשר להצטיינותו הרצופה במרחבים עליהם פיקד הוא משיב בצניעות: "אני לא חושב שזה בזכותי. יש לי צוות יוצא מן הכלל של אנשים, שכאשר יוצרים אצלם את תחושת שותפות ומבהירים להם את היעד, קל מאוד לגייס אותם. כשיש עבודת צוות, עם מפקדי תחנות אחראים ומוסריים ושוטרים ומתנדבים טובים, וכשכל המערכות עובדות באופן משולב, מגיעים בסוף לתוצאה שמישהו חושב שראוי להעריך אותה".

 

לסיום הוא מבקש להוסיף "התושבים בתחום מרחב גליל נהנים מאיכות חיים שתושבי המרכז יכולים רק להתקנא בה". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
מרחב גליל. הגיע להישגים גם במניעת תאונות דרכים (אילוסטרציה)
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים