שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הממשלה אישרה: פרקליט המדינה ייבחר כמו היועמ"ש

  ועדה שבראשה יעמוד היועץ המשפטי לממשלה תציע לשר המשפטים מועמד אחד או כמה לתפקיד הפרקליט, והעניין יובא להכרעת הממשלה. לפיד: הוועדה תבטיח בחירה ראויה של הפרקליט

  הממשלה אישרה היום (א') את הקמתה של ועדה שתציע לשר המשפטים מועמד לתפקיד פרקליט המדינה.

   

  בראש הוועדה יעמוד היועץ המשפטי לממשלה, ובגמר עבודתה תציע לשר המשפטים מועמד אחד או כמה מועמדים לתפקיד והשר יביא את הבחירה לאישור הממשלה.

   

  מדובר על יישום של המלצת ועדת שמגר, שהוקמה לאחר פרשת בראון-חברון, והמליצה גם על אופן מינויו של היועץ המשפטי לממשלה, כפי שיושם לראשונה עם מינויו של היועץ מני מזוז.  

   

  מלבד היועץ המשפטי יהיו חברים בוועדה נציב שירות המדינה, מנכ"ל משרד המשפטים, עו"ד בעל מומחיות בתחום דיני העונשין, שופט בדימוס שימונה על ידי נשיא בית המשפט העליון ואיש אקדמיה המומחה בתחום דיני העונשים ובמשפט הציבורי, שייבחר בידי הדיקנים של הפקולטות למשפטים.

   

  הדיון בנושא עלה על רקע סיומה המתקרב של כהונת הפרקליטה עדנה ארבל.

   

  פרקליט המדינה ייבחר ברוב של ארבעה חברי ועדה, והוא יתמנה לשש שנים. לפיד רצה שהסמכות לבחירת עורך הדין בוועדה תהיה בידי שר המשפטים, אך הדבר לא התקבל.

   

  השר לפיד אמר: "אנו מפעילים עכשיו ועדת איתור ציבורית ברמה גבוהה כדי להבטיח בחירה ראויה של פרקליט מדינה, שתפקידו במערכת המשפט הוא שני רק ליועץ המשפטי. זהו נדבך נוסף בשמירה על שלטון החוק, לתקינות ההליכים במדינת ישראל". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סבסטיאן שיינר
  לפיד. "תקינות ההליכים"
  צילום: סבסטיאן שיינר
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מזוז. בראש הוועדה
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מומלצים