שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האם לסמוך על בדיקת הריון ביתית?
  בדיקות רבות מתיימרות להיות יעילות כבר ביום הראשון של האיחור בווסת, אבל מתברר שכמעט כולן מפספסות הריון טרי כל כך. כך נמצא במחקר אמריקאי
  רוב בדיקות ההריון הביתיות אינן מגלות הריון, אם משתמשים בהן ביום או ביומיים הראשונים של האיחור בווסת. כך עולה ממחקר חדש שערכו חוקרים מאוניברסיטת ניו מקסיקו באלבוקרקי, ושממצאיו התפרסמו בכתב העת האמריקאי למיילדות וגינקולוגיה.

   

  למרות העובדה שבדיקות רבות אמורות להיות מתאימות לשימוש ביום הראשון של האיחור בווסת, החוקרים גילו שמבין 18 בדיקות, רק אחת –Early Result, First Response – היתה רגישה מספיק בשביל לגלות הריון אצל 95% לפחות מהנשים ביום הראשון של האיחור בווסת.

   

  בכל אופן, כל הבדיקות נעשו מדויקות יותר בחלוף זמן, ומכאן עולה, לדברי עורך המחקר ד"ר לורנס קול, שהנשים המשתמשות בבדיקות הריון ביתיות צריכות לחכות שבוע לפחות ממועד האיחור בווסת כדי לקבל תוצאה אמינה יותר. "אם חשוב לך לדעת מוקדם ככל האפשר אם את בהריון, את חייבת להשתמש בבדיקה סופר-רגישה", ציין.

   

  בדיקות הריון ביתיות מודדות את רמות הגונדוטרופין הכוריוני האנושי (hCG) בשתן. במהלך המחקר מדדו ד"ר קול ועמיתיו את כמות ה- hCG בשתן של 25 נשים הרות בימים הראשונים של האיחור בווסת, ובחנו 18 מותגים של בדיקות הריון ביתיות כדי לקבוע באיזו מידה הן מגלות את אותן רמות hCG .

   

  החוקרים גילו שביום הראשון של האיחור בווסת, כמות ה- hCG בשתן של רוב הנשים היתה נמוכה כל כך, שרק הבדיקה של פירסט ריספונס הצליחה לגלות הריון אצל יותר מ-95% מהנשים. רק 3 מתוך 18 הבדיקות הניבו תוצאה חיובית בבדיקת שתן שהכיל את כמות ה- hCG שנמצאת בדרך כלל ביום השני של האיחור בווסת. ביום השלישי התגלו כבר שמונה בדיקות כיעילות.

   

  במחקר נוסף, שטרם פורסם, גילו ד"ר קול ועמיתיו שביום הראשון של האיחור בווסת הצליחו פירסט ריספונס ו- Easy Clearblue לזהות 95% ו-80% מההריונות, בהתאמה, בשעה שכל הבדיקות האחרות הצליחו לאבחן הריון רק אצל 16% מהמשתמשות לכל היותר.

   

  לדברי ד"ר קול, חברות הטוענות שהבדיקות שלהן מדויקות ב-99%, מבססות את טענתן על ניסויים שבהם המוצר שלהן גילה 99 מתוך 100 הריונות בשתן שהכיל כמויות hCG גדולות יותר מאלה שנמצאות בדרך כלל ביום הראשון של האיחור בווסת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  בהריון או לא? תלוי בבדיקה
  צילום: סי די בנק
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים