שתף קטע נבחר

80 שנה למרכז הרפואי 'העמק'

תינוקות שנולדו ביום ההולדת של בית החולים הולבשו בחולצות עם הכתובת 'גם אני נולדתי ב'העמק'. בין המברכים היה גם מי שנחשב לתינוק הראשון של עפולה, אליהו ליפשיץ

המרכז הרפואי 'העמק' בעפולה חגג בשבוע שעבר 80 שנה להקמתו. מה שהחל כמרפאה קטנה לפני קום המדינה, נחשב היום לאחד מבתי החולים הטובים והמתקדמים בארץ.

 

'העמק' נוסד בקיבוץ עין חרוד במטרה לספק שירותים רפואיים לחלוצים הראשונים בעמק. שבע שנים מאוחר יותר הועבר אל מיקומו הנוכחי, לרגלי גבעת המורה. היום משרת המרכז הרפואי אוכלוסייה של כ-500 אלף נפש.

 

לרגל חגיגות 80 שנה להיווסדו של המרכז קיבלו ליצנים עם פרחים את פניהם של הבאים, והתינוקות שנולדו ביום ההולדת של בית החולים הולבשו בחולצות עם הכתובת 'גם אני נולדתי ב'העמק'. מנהלת בית החולים, ד"ר אורנה בלונדהיים: "אנו גאים להיות חלק ממוסד בן 80 שנה, שיש לו תרומה אדירה לביסוס ופיתוח הרפואה בארץ, ולבריאות התושבים באזור, מוסד שיש לו עבר והווה מפוארים. גם היום, רופאים שלנו מתקדמים לתפקידים מובילים במערכת הבריאות, מטופלים רבים באים אלינו בזכות איכות הטיפול של הצוותים הרפואיים, והציבור הצביע את אמונו בנו בסקרי שביעות רצון של המטופלים, בהם אנו מובילים מבין כל בתי החולים בארץ".

 

ד"ר בלונדהיים סיפרה גם על התוכניות לעתיד: "למרות כל הקשיים, נמשיך להתפתח, ויקומו כאן בניין כירורגי ובו חדרי ניתוח חדשים, בניין אם וילד, מרכז קרינה לחולי סרטן ומחלקות נוספות, ובזכות כל אלה נהפוך להיות מרכז של צפון מזרח המדינה.

 

אליהו ליפשיץ, שנחשב לתינוק הראשון של העיר עפולה, כיבד את המרכז הרפואי בביקור לכבוד יום הולדתם המשותף. גם העיר עפולה תחגוג בשנה הבאה את יום הולדתה ה-80.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
'העמק'. ממרפאה קטנה ללבית חולים מתקדם (אילוסטרציה)
מומלצים