שתף קטע נבחר

ביים את מותו בפורום אופנועי שטח

גולש בשם Fotzi, מהמשתתפים הקבועים בפורום אופנועי שטח בתפוז, שלכאורה נהרג, יחד עם אישתו ובנו הפעוט בתאונת דרכים בפלורידה, התגלה כמתחזה. סיפור נוסף של הונאה בפורום ישראלי

גולש בשם Fotzi, מהמשתתפים הקבועים בפורום אופנועי שטח בתפוז, שלכאורה נהרג, יחד עם אישתו ובנו הפעוט בתאונת דרכים בפלורידה, התגלה כמתחזה. מנהלי אתר פול גז הם שחשפו את הסיפור, שכמו במקרים דומים אחרים, עורר את זעמם של הגולשים.

 

הכל התחיל ביום שני השבוע, כאשר בפורום התפרסמה הודעה בזו הלשון: "FOTZI נהרג!! כרגע שמעתי את זה מאחיו. Fotzi / ארז, שרק עבר בשבוע שעבר עם משפחתו לפלורידה, נהרג היום יחד עם אשתו ובנו הקטן-רק בן 4 אלוהים!! בתאונת דרכים. מהמעט מידע שהגיע אלינו מתברר שנהג שיכור פגע ברכב שלהם כשהיו בדרך חזרה מטיול משפחתי.כולם נהרגו במקום".

 

בעקבות ההודעה המרעישה הוכו מאות גולשים בהלם. ההודעה זכתה לשרשור בלתי פוסק של הודעות ניחומים, הדלקת נרות זיכרון וירטואליים, כתיבת שירי זיכרון ותחושה כללית של אבל. "למה למה אלוהים ?כואב לך כשאחרים שמחים?", שאל הגולש ירחמיאל, "לא יאומן, משפחה שלמה. לא הכרתי כמעט את הבנאדם..אבל רק מלקרוא את ההודעות שלו פה...הוא נשמע כמו אחלה של בנאדם...חבל מאד...עליו...על המשפחה!!", כתב Chico.

 

תשומת הלב התעוררה

 

ביום רביעי פירסמה אחותו של Fotzi הודעת תודה לכלל המנחמים וצירפה תמונות שלו ושל בנו הקטן, "שי", כשהם רכובים על גבי אופנועים. ההודעה והתמונות עוררו שרשור מחודש של ניחומים והשתתפות בצער.

 

ההתרחשות משכה את תשומת ליבם של מנהלי אתר פול גז ושל עיתונאים מ-ynet וממעריב, שהחלו לבדוק את הנושא במקורות שונים, על מנת לגלות יותר פרטים ולוודא כי הטרגדיה אכן התרחשה במציאות.

 

בשלב הזה החלו לצוץ סימני שאלה רבים: מי שהזדהתה כאחותו של אותו Fotzi התכתבה בתוכנת המסנג'ר עם אחד ממשתתפי הפורום המתגורר במקסיקו תוך שימוש בשמו, כתובתו ופרטיו, אדם שהזדהה כאחיו טען שיצא לארה"ב כדי לטפל בהשבת הגופות - פעולה עליה אחראית הקונסוליה הישראלית.

 

בנוסף, בירורים ובדיקות באתרי חדשות, בקונסוליות הישראליות בפלורידה, ברישומים של משרדי השריפים האזוריים ובעצם, בכל מקור, העלו חרס. בשום מקום לא נמצאו או דיווחים על תאונה דומה לזו שתוארה בהודעה המקורית. גם התמונות שפורסמו במהלך השנתיים בהן השתתף Fotzi בפורום התבררו כמזויפות ולא תואמות למציאות.

 

גם הגולשים מצטרפים

 

העובדה שאיש בפורום מעולם לא פגש בו, סירובה של המשפחה לאפשר לגולשים לקחת חלק בהלוויה והחשש של "בני משפחתו" מפרסום הנושא בתקשורת הישראלית, הביאו כולם למסקנה אחת ויחידה - מדובר בהונאה של מתחזה.

 

אז החל להתעורר גם חשדם של הגולשים, "הבנאדם בטח יושב מול המסך ומתמוגג!" כתב Trinity. "הוא עשה זאת רק כדי לראות את הרעש והגעש שאחרי", כתב כRובי, ואחרים הביעו תדהמה וכעס מהגילוי.

 

הבוקר (ו') פירסם אבי מפול גז הודעת סיכום בפורום, על פיה מדובר בבחור בן 23 מחיפה, בשם ארז, שבמשך כשנתיים, בנה לעצמו סיפור חיים אלטרנטיבי, פירסם הודעות תחת שמות שונים ושיקר "בצורה משכנעת למדי". לדברי אבי, שאימת את ממצאיו עם אימו של אותו ארז, מדובר "בטרול קלאסי ודי מתוחכם, שזיעזע אנשים רבים בפורום". את הסיפור המלא ניתן למצוא בפורום.

 

זו אינה הפעם הראשונה בה מתגלה כי אחד מהגולשים הקבועים בפורום זה או אחר, הוא בעצם מישהו אחר לגמרי, שבנה לעצמו זהויות דמיוניות, ועסק בהונאה ממושכת של הגולשים. בין המקרים הבולטים ניתן לציין את "רוני" מפורום "סרטן - תמיכה מהלב" ב-ynet, שביימה את מותה ו"מאבי", ששיתפה את גולשי פורום "מנסים להרות" ב-ynet במותם של ילדיה.

 

אבי פרידמן ותומר ברעם מאתר פול גז כותבים גם עבור ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים