שתף קטע נבחר

ארנונה על ריק

מועצת רחובות החליטה להמשיך ולפטור מארנונה בעלי נכסים ריקים לתקופה של שישה חודשים בלבד. חברי סיעת שינוי במועצה סבורים שמדובר בפגיעה במעמד הבינוני

מועצת עיריית רחובות החליטה להמשיך במדיניות הפטור מארנונה על נכסים שניצבים ריקים לשישה חודשים בלבד. בכך בחרה המועצה שלא לאמץ את חוק הרשות שנחקק לאחרונה ביוזמת שר הפנים, אברהם פורז, ולפיו יורשו הרשויות שלא לגבות ארנונה מבעלי נכסים ריקים במשך שנתיים.

המועצה בחרה גם שלא לאמץ את סעיפי החוק הקוראים להעניק הנחות נוספות לבעלי המבנים הריקים. החלטת המועצה, שהתקבלה בסבב טלפוני בין חברי המועצה, מהווה למעשה אשרור של התנאים שהיו קיימים לפני שנחקק החוק החדש.

חברי סיעת שינוי במועצה התנגדו להחלטה, בגלל שלטענתם יש בה פגיעה במעמד הבינוני. חבר המועצה, איליה דז'נשוילי: "החוק החדש שמאפשר לבעל נכס ריק לא לשלם ארנונה במשך שנתיים הוא חוק מצוין, בעיקר בתקופת המיתון שבה אנחנו נמצאים. יש הרבה בעלי נכסים שלא מסוגלים להשכיר את הנכס שלהם ונשארים עם השטחים ריקים. במצב הקיים, לא רק שהם אינם מרוויחים דבר, אלא שהם גם מפסידים. במקום לתת יד ולעזור לאנשים האלה, החליטו בעירייה לנסות לצמצם את הגירעון בתקציב על חשבונם.

"לדעתי ההחלטה התקבלה בחופזה בטלפון כדי לא לפספס אפילו חודש אחד של גבייה. כרגיל, המעמד הבינוני הוא מי שנושא ברוב הנטל וכרגיל הוא גם זה שהרשות המקומית לא מהססת לפגוע בו עם מיסים נוספים" הוסיפה דז'נשוילי.

מהעירייה נמסר בתגובה כי מועצת העירייה קבעה כי במקרים מיוחדים יהיה בעל הנכס זכאי להגיש בקשה להנחות נוספות. המועצה בחרה לאזן בין צרכי הפרט לצורכי הרשות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גבי מנשה
ארנונה. גם על נכסים שעומדים ריקים מעל לחצי שנה
צילום גבי מנשה
מומלצים