שתף קטע נבחר

הקרב על "מרכז הצעירים"

"נפרוש מהקואליציה אם מרכז הצעירים יפעל בשבת", מאיימים גורמים דתיים, "מבחינתנו זו חציית קו אדום". בכיר בעירייה: "המרכז ייפתח בשבתות, נקודה"

משבר חדש מאיים על המשך קיומה של הקואליציה בעיריית באר שבע, כשהפעם הוויכוח הוא סביב פתיחת "מרכז הצעירים" והפעלת מסעדה ובית קפה במקום בשבתות. גורמים דתיים בעיר מבהירים: "הפעלת מסעדה, בית קפה ופעילות נוספת ב'מרכז הצעירים' בשבתות היא הפרה של הסטטוס קוו בתמיכת העירייה. מבחינתנו זה קו אדום".

 

העירייה פרסמה בעבר שלושה מכרזים להקמת מסעדה ובית קפה במתחם המרכז, אלא שאיש לא ניגש אליהם. כתוצאה מכך הובא הנושא לדיון בישיבת המועצה שהתקיימה לאחרונה, והועלתה הצעה שחברי המועצה יאשרו פטור מהליך הקמת מסעדה ובית קפה במכרז, והיזמים הפוטנציאליים ייבחרו על פי ההתקשרות ומבחינת הצעותיהם.

 

כמו כן הוחלט שהנושא יובא קודם כל לדיון בוועדת המכרזים, ורק לאחר מכן יידון במועצה. אלא שכמה חברי מועצה ביקשו פסק זמן כדי ללמוד פרטים נוספים ולבחון את הנושא, ו"זאת מתוך רצון לעכב את התהליך", כפי שאמר השבוע אחד מחברי המועצה.

 

הסיעות הדתיות בבאר שבע מתנגדות לפתיחת מרכז הצעירים בשבת. מיד לאחר ישיבת המועצה נפגש גבי מימון מסיעת ש"ס עם ראש העירייה יעקב טרנר בלשכתו, הציג את עמדתו נגד הפעלת קפיטריות ופעילות אחרת בשבת, והסביר שהדבר מהווה הפרה בוטה של הסטטוס קוו. מימון אישר את קיום הפגישה עם טרנר, ואמר: "נפגשתי עם טרנר והבעתי את התנגדותי בעניין לפעילות במרכז בשבת. עמדתנו ברורה בנושא ואנחנו מתנגדים נחרצות לחילול שבת בעיר העתיקה".

 

בסיעת ש"ס הבטיחו שיעשו הכל כדי שמרכז הצעירים לא יפעל בשבת. מסביב למרכז, שאמור לפתוח את שעריו בחודש הבא, מתגוררים תושבים חרדים ואלה מפעילים לחצים על אנשי המפד"ל וש"ס כדי לטרפד את פתיחתו בשבת. מנגד, מסר בכיר בעירייה ש"מרכז הצעירים ייפתח בשבת, נקודה".

 

אותו בכיר הוסיף: "בשביל מה הקימו בניין מפואר, שלא היה דוגמתו בעיר? על מנת שהצעירים יסעו בשבת לתל אביב?".

 

רוביק דנילוביץ', ממלא מקום ראש העירייה והממונה על תיק החינוך וצעירים, הרגיע ואמר ש"במסגרת הסטטוס קוו הקיים בעיר ימשיכו מוקדי הבילוי והתרבות לפעול כרגיל בכל ימות השבוע, זאת מתוך כיבוד הדדי וגילוי סובלנות כלפי כל הגורמים הקיימים בעיר". יחד עם זאת הבהיר דנילוביץ', כי לא יסכים לכפייה דתית "שעלולה לגרום לבריחתם של צעירים ואוכלוסיות אחרות מהעיר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הסיעות הדתיות נערכות למאבק (אילוסטרציה)
צילום: איי פי
מומלצים