שתף קטע נבחר

מת אסיר העולם שמעיה אנג'ל

אנג'ל הורשע ברצח הכפול של שולמית שלי ומישל נחמיאס. לאחר שנעצר, הוא רצח ב-83' את שותפו לרצח, חיים שושן. לפני כשנתיים הוא ניצל מניסיון התנקשות. היום הלך לעולמו

אסיר העולם שמעיה אנג'ל, ששוחרר לפני כחודשיים וחצי מהכלא, נפטר הבוקר (יום ג') בביתו שבתל אביב לאחר שלקה במחלת הסרטן.

 

מבית החולים שיבא "תל השומר" נמסר ל-ynet כי אסיר העולם לשעבר שמעיה אנג'ל עבר טיפולים כימותרפיים יומיומיים והקרנות לטיפול במחלת הסרטן בה לקה במכון האונקולוגי בבית החולים, מאז שסיים לרצות את עונשו ושוחרר ממאסרו.

 

לפני חודשיים וחצי שוחרר אנג'ל מהכלא לאחר 22 שנות מאסר לאחר שועדת השיחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטה לשחררו בנימוק שנותר לו זמן מועט לחיות.

 

בצאתו מכלא איילון, אמר אנג'ל, כשהוא מחובק עם אשתו, נעמי: "אני רוצה ללכת הביתה להיות עם המשפחה. תדברו עם עורך הדין שלי". 

 

"שמעיה שוחרר על פי חוות הדעת הרפואיות ומסיבות הומניות. לכן הוחלט לתת לו לחיות את שארית חייו עם אשתו ובתו. מדובר במחלה קשה וסופנית, ואי אפשר לומר בדיוק כמה זמן נותר לו. מדובר בשבועות או חודשים", אמר עורך דינו דוד יפתח.

 

  

"שמעיה ריצה כבר 22 שנה מתוך 40 השנה שקצב לו הנשיא. הוא הביע חרטה מלאה בפני הוועדה, ואמר שב-15 השנים האחרונות, ומאז שהתחתן, הוא אינו קשור לעולם התחתון. הוא בסך הכל רוצה לחיות עם אשתו ובתו ולהשלים כתיבת ספר שבו יפנה לבני הנוער, שלא יפנו בדרכו", אמר עו"ד יפתח.

  

עונשו נקצב ל-40 שנות מאסר  

 

אנג'ל החל לרצות את עונשו בשנת 82' בכלא איילון, לאחר שהורשע בשני מקרי רצח: ברצח הכפול של שולמית שלי ומישל נחמיאס. לאחר שנעצר, הוא רצח ב-83', בתא המעצר בכלא ניצן, את שותפו-לרצח, חיים שושן. עונשו נקצב ל-40 שנות מאסר, ואם היה מרצה את עונשו עד תום, היה אמור להשתחרר רק ב-2022.  

 

לפני כשנתיים, בספטמבר 2001, ניצל אנג'ל מנסיון התנקשות, בעת שהיה בחופשה. הוא נסע ברחוב בבאר שבע עם אשתו נעמי, שהיתה בחודשי הריון מתקדמים, לכיוון תחנת המשטרה, בעת שנשמע פיצוץ במכוניתו. אנג'ל, שלא נפגע, אמר אז לשוטרים: "מבחינתי, זו טעות בכתובת".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
שמעיה. אנג'ל. הלך לעולמו
צילום: ערוץ 1
מומלצים