שתף קטע נבחר

"בצפון העיר זה לא היה קורה"

תושבי שכונת התקוה המתגוררים סמוך למבנה שקרס בפיצוץ בלוני הגז בסוף יוני אשתקד, מתלוננים כי המקום מוזנח ונרקומנים פוקדים אותו יומם ולילה. אחת השכנות: "אם זה היה בצפון העיר לא היו נותנים לזה לקרות, אבל כאן למי אכפת?". העירייה: "מדובר במבנה פרטי, ולכן אינו בתחום אחריותה של העירייה"

ההריסות של המבנה שקרס בפיצוץ בלוני הגז בשכונת התקוה הפכו להיות מאורת סמים לנרקומנים שפוקדים את המקום מדי לילה. תושבי השכונה, שאחד מבנייניה התפוצץ ב-30.6.03 בשל ליקוי בחיבור בלון גז, וגדע את חייהם של שבעה אנשים, טוענים כי ההרס שהתחרש אז היה רק ההתחלה למפגע המתמשך.

 

מסתבר כי שרידי המבנה עומדים על תילם, וההזנחה והעזובה ששורה במקום ומושכת נרקומנים שהפכו אותו למקום מפגש. "המקום נראה זוועה. יש בו פסולת ולכלוך וזוהמה, והכל באמצע שכונת מגורים ולאף אחד לא אכפת". סיפרו התושבים לעיתון "תל אביב". "בערבים מגיעים למקום נרקומנים, מבלים שם כל הלילה, ממש פחד אלוהים לעבור ברחוב", הם אמרו.

 

עוד טוענים התושבים כי כל הפסולת גלשה לעבר המדרכה, מה שמהווה לדבריהם סכנה לציבור. "מדובר באבנים, צינורות, לבנים, וברזלים שזרוקים על המדרכה, דבר שמהווה סכנת נפשות.

 

"אולי רק אחרי שילד ייפצע, חס וחלילה, ישימו לב למחדל שמתרחש פה. בדיוק כמו שקרה בפיצוץ בלוני הגז: עד שלא נהרגו אנשים, לא הבינו את מחדלי חיבורי הגז בשכונה", אמרה אחת השכונות. השכנים טוענים כי הנרקומנים שנוהגים לפקוד את המקום משאירים אחריהם עקבות, בעיקר מזרקים וכלי עישון, וילדיהם הקטנים חשופים יום יום לתופעה השלילית.

 

לדברי התושבים, הם פנו עשרות פעמים לגורמים בעירייה שאמורים לטפל בנושא, אך דבר לא נעשה. אחת האמהות בשכונה: "למה מחכים, שילד יפצע ממזרק משומש? שמישהו יידבק במחלות? עוד מעט הקיץ מגיע והדבר רק יחמיר. יבואו יותר נרקומנים למקום, אפשר לראות את זה כבר עכשיו בימים חמים. המקום הפך להיות מזבלה. אנשים זורקים שם זבל, מה שיגרום בסופו של דבר גם למכת חולדות".

 

לדבריה, התושבים פנו לעירייה בבקשה לפנות את המקום. "בעירייה אומרים לנו כי בעל המקום אמור לפנות את הפסולת. אנחנו לא מכירים אותו ולא ראינו אותו בסביבה, ובכלל, איך העירייה מתירה לדבר כזה להתרחש? אם זה היה בצפון תל אביב לא היו נותנים לזה יום אחד להיות, אבל כאן למי אכפת? קודם היה הפיצוץ. אחר כך באה האדישות".

 

מהעירייה נמסר לעיתון "תל-אביב" בתגובה: "מדובר במבנה פרטי, ולכן אינו בתחום אחריותה של העירייה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קריסת הבניין בשכונת התקוה. המקום הפך מאורת סמים
צילום: אבי כהן
מומלצים