שתף קטע נבחר

על הכוונת: עובדי עיריית אילת

הצתת בתים, ניקוב צמיגים וניפוץ חלונות – אלה הם רק חלק ממעשי האלימות החמורים שכוונו באחרונה נגד עובדים ובכירים בעירייה. יצחק הלוי למפקד המשטרה: "יש למגר את התופעה שהפכה לנורמה התנהגותית"

שני מעשי אלימות חמורים נגד עובדים בכירים בעיריית אילת אירעו לאחרונה. המקרה הראשון הוצת רכבו הפרטי של צחי רום, סגן מנהל אגף השירותים העירוניים, ובשני ניסו אלמונים להצית את ביתו של מנכ"ל העירייה אבי כהן.

 

מקרים אלה מצטרפים לשורה ארוכה של הצתות וחבלות ברכביהם של עובדי עירייה ונבחרי ציבור שהתרחשו מאז נכנס מאיר יצחק הלוי לתפקידו. בתגובה, שלח ראש העירייה מכתב בנושא למפקד משטרת אילת וביקש את טיפולו והתערבותו.

 

"מאז בחירתי אנחנו עדים לתופעות אלימות נגד עובדי עירייה ונבחרי ציבור", כותב יצחק הלוי לנצ"מ יפרח דוכובני, ומפרט כמה מהמקרים החמורים שאירעו באחרונה: "חלון מכוניתה של חברת מועצת העיר נופץ, ארבעה צמיגי מכוניתו של ראש לשכת ראש העירייה נוקבו, צמיג ברכבה של רעייתי ושניים נוספים במכוניתו של מנהל אגף השירותים העירוניים".

 

"בנוסף", ממשיך יצחק הלוי במכתבו, "היו ניסיונות להצית את ביתו של מנכ"ל העירייה, והוצת רכבו של סגן מנהל אגף השירותים העירוניים". ראש העירייה ציין בפנייתו למפקד משטרת אילת, כי "בפני ההנהלה עומדות משימות קשות, שתכליתן להחזיר את העיר למסלול חיים שבו החוק והסדר שולטים בכל, תוך מיגור תופעות שליליות שהשתרשו והפכו לנורמה התנהגותית". יצחק הלוי אף ביקש לקיים דיון דחוף בנושא קביעת דרכי עבודה ושיתוף פעולה בין משטרת אילת לעירייה, כדי למנוע הישנות מקרים דומים.

 

אבי אסולין, סגן מפקד המרחב, הודיע כי הרקע למקרים אלה עדיין לא ברור, אולם מפקד המרחב רואה אותם בחומרה והנחה לתת עדיפות לחקירה המתנהלת על מנת לגלות את המבצעים ולהביאם לדין פלילי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באחד המקרים נופץ חלון מכוניתה של חברת מועצת העיר (אילוסטרציה)
צילום: איי פי
מומלצים