שתף קטע נבחר

חטיבת הביניים של מקיף ד' תיסגר

בתום חודשים ארוכים של דיונים והתייעצויות, החליטו במשרד החינוך ובעיריית באר שבע כי תלמידי כיתות י' עד י"ב ימשיכו ללמוד במקיף. רוביק דנילוביץ': "אני שלם לחלוטין עם ההחלטה". יו"ר ועד השכונה: "נפנה לכל מי שצריך כדי למנוע את רוע הגזירה"

חטיבת הביניים של מקיף ד' תפורק – כך הוחלט לאחרונה, לאחר חודשים של בדיקות ודיונים בהם נטלו חלק גורמי חינוך רבים בבאר שבע.

 

תלמידי החטיבה ישובצו בבתי ספר תיכוניים ברחבי העיר בהתאם לבחירתם, וליכולת הקליטה של המוסדות החדשים. תלמידי כיתות החטיבה העליונה (י'-י"ב) ימשיכו ללמוד בבית הספר לפחות בשנת הלימודים הבאה.

 

בנימוקים להחלטה מציינים בעירייה בראש ובראשונה את הירידה החדה במספר התלמידים בבית הספר בארבע השנים האחרונות. על פי נתוני העירייה, ירד מספר התלמידים בשנים אלה ב-36 אחוזים. בעירייה אף חוזים ירידה משמעותית נוספת בחמש השנים הבאות.

 

נימוק נוסף להחלטה לסגור את בית הספר הוא ההישגים הלימודיים הנמוכים של תלמידיו, כאשר מספר הזכאים לתעודת בגרות רחוק מהממוצע העירוני.

 

זאת ועוד, בעירייה הסבירו כי בית הספר יוצר גירעון בגובה של 1.5 מיליון שקלים בשנה, ובשנים האחרונות, למרות שמשרד החינוך ומינהל החינוך בעירייה העמידו תקציבים גדולים לטובת תוכניות שונות שנועדו להביא לשיפור ההישגים, הן נכשלו.

 

דנילוביץ': ההחלטה לא פשוטה

 

מחזיק תיק החינוך בעירייה רוביק דנילוביץ' עומד על כך שההחלטה התקבלה באחריות ובמקצועיות, כשטובת התלמידים לנגד עיניו: "כתוצאה מהחלטתנו ניתן יהיה להעמיד את כל הכלים והאפשרויות לרשות תלמידי שכונה ד', מתוך כוונה להפיק מהם את המירב ולהביא למימוש יכולותיהם".

 

דנילוביץ', שנמנה בעצמו על בוגרי בית הספר, ציין כי ההחלטה לא היתה פשוטה. "כבוגר בית הספר, אני חש רגשות מעורבים, אך שלם לחלוטין עם ההחלטה. לצערי, במצב שנוצר בשנים האחרונות ולאור התנאים הקשים שהוצגו בפנינו, אין אפשרות להמשיך ולקיים את מקיף ד' במתכונתו הנוכחית, מכיוון שהוא גורם להנצחת הפערים ולפגיעה קשה בתדמית התלמידים ותושבי השכונה", סיכם דנילוביץ'.

 

יו"ר ועד ההורים של בית הספר אליהו אלוש נשמע מופתע מההחלטה: "אנחנו צריכים לעכל את העניין, לשקול ולבדוק. נצטרך להתייעץ עם ההורים והמורים, ולהחליט על עמדתנו בנושא".

 

יו"ר ועד השכונה משה כחלון משוכנע כי המהלך הזה הוא רק שלב ביניים בדרך לסגירה הסופית של בית הספר. "אנחנו לא נוותר, ונפנה לכל מי שצריך כדי למנוע את רוע הגזירה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
הירידה החדה במספר התלמידים (אילוסטרציה)
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים