שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הוכרזו הזוכים בתחרות "שלושה רגעים ישראליים"
  בין הזוכים בתחרות העיצוב הדיגיטלי שערכו המגזין קונספציה ואיגוד האינטרנט הישראלי: תרשים חדשותי של פיגוע, סרטון פלאש המבוסס על המשחק אבן נייר ומספריים ואילוסטרציות על תמונות היסטוריות

  הזוכים בתחרות העיצוב הדיגיטלי "שלושה רגעים ישראליים", שנערכה על ידי אתר קונספציה ואיגוד האינטרנט הישראלי הוכרזו אתמול במסגרת הכנס השנתי של איגוד האינטרנט.

   

  נושא התחרות, "שלושה רגעים ישראליים", העמיד בפני היוצרים את האתגר לבחור רגעים או אירועים שמייצגים את הישראליות, ולייצגם בצורה דיגיטלית. מרבית העבודות הוצגו כתמונות סטילס, חלקן בסרטוני פלאש. בין הקריטריונים לבחירת העבודה זוכה היו יצירתיות, מקוריות, אסתטיקה ותשומת לב לפרטים.

   

  במקום הראשון זכתה האמנית נירה אפרת, עם עבודתה "רק רגע אחד!", שהציגה תרשים גרפי של פיגוע במחסום ארז. "לי זה נראה יותר כאמנות עכשוית מאשר תרשים גרפי של האירוע. ככה, נראה לי, שנראים רגעים ישראלים", כתבה אפרת בתיאור העבודה. במקום השני זכתה "על החוף", היצירה של דני מירב, שמתארת באמצעות איורים את מה שנראה לו כרגעים ישראלים על החוף. במקום השלישי זכתה אורית יעקובסון, עם העבודה "אבניירו", סרטון פלאש המבוסס על משחק הילדים "אבן נייר ומספרים".

   

  במקום הרביעי זכתה אורה קולמנובסקי, על סרטון הפלאש שלה, "על אוכל", ובמקום החמישי, מיכל סער בלייוייס, עם "רגעים ישראלים שלי". פרס בחירת הקהל הוענק לניר אהרון, על העבודה "המסיבה שלא נגמרת", המציגה שלוש תמונות היסטוריות - הכרזת המדינה, הכותל בידנו ורצח רבין - להן נוספו צבעים וכיתובים עכשוויים.

   

  בחבר השופטים ישבו גלית אילת, מנהלת המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון, היוצר יורם קופרמינץ, אייל שחר, סמנכ"ל טכנולוגיות גרפיות במנטיס, שאולה הייטנר, חברת הנהלה איגוד האינטרנט הישראלי ונציג קונספציה. בסך הכל הגיעו לגמר 46 עבודות, בהן ניתן לצפות באתר התחרות.

   

  סימנים נוספים מעידים על כך כי תחום ה-Net.Art הולך וצובר קהל מתעניינים בארץ. במהלך הכנס למשל, הוצגה תערוכת "חלל פרטי וחלל ציבורי באינטרנט",

  בשיתוף עם המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון, במסגרתה הוצגו עבודותיהם של מספר יוצרים, ביניהם יעל קנרק ומושון זר אביב הישראלים, וכן מארק וואלקזאק, מרטין וואטנברג, קורי ארקאינג'ל ואחרים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "רק רגע אחד!" - נירה אפרת. מקום ראשון
  "על החוף" - דני מירב. מקום שני
  "אבניירו" - אורית יעקובסון. מקום שלישי
  "על אוכל" - אורה קולמנובסקי. מקום רביעי
  "רגעים ישראלים שלי" - מיכל סער בלייוייס. מקום חמישי
  "המסיבה שלא נגמרת" - ניר אהרון. בחירת הקהל
  "אותיות" - שחר קובר. דיוקנאות משוררים מאותיות
  מומלצים