שתף קטע נבחר

סקס וההפסקה הגדולה

מארגני מסיבות ברחובות מפיצים בחטיבות העליונות הזמנות פרובוקטיביות למסיבות; הקהל: תלמידים בגילאי 12-18; אחד היחצ"ן: "במקום להתלונן צריך להודות לאנשים שדואגים שלבני הנוער ברחובות יהיה מה לעשות"

"צוות דגדגן וצוות הנאה גאים להציג: 'מסיבת סקס ואלכוהול'", זאת כותרתה של אחת מההזמנות הרבות שמופצות בבתי הספר העל יסודיים ברחובות וקוראות לנוער להגיע למסיבות בעיר. הזמנות ברוח זו מופצות בחודשים האחרונים על ידי אנשי יחסי ציבור של מסיבות המתקיימות במועדונים שונים בעיר.

 

בקריות החינוך של רחובות לומדים גם תלמידי חטיבות הביניים, וכך קורה שילדים מגיל 12 נחשפים בתוך שטח ביה"ס למודעות הכוללות קללות, תמונות פרובוקטיביות, ביטויים מיניים חריפים ועוד. מבדיקת עיתון 'במקום' עולה כי הנושא מוכר למנהלי בתי הספר בעיר, אבל אלה טוענים כי אין בידיהם שום אפשרות מעשית להתמודד עם התופעה.

 

תלמיד מאחד התיכונים בעיר סיפר כיצד מתבצע תהליך ההזמנה של הצעירים למסיבות: "היחצ"נים של המועדונים מעבירים את ההזמנות לתלמידים שאותם הם מכירים ואלה מפיצים את ההזמנות בתוך בית הספר. המסיבות מיועדות לתלמידי כיתות י"א וי"ב, אבל אין שום מניעה שההזמנות יגיעו גם לתלמידי חטיבת הביניים. אין מה לעשות, גם בקרית החינוך 'דה שליט' וגם 'קציר' לומדים ילדים בני 18 עם ילדים בני 13, ולכן אי אפשר למנוע את חשיפת תלמידי חטיבת הביניים להזמנות".

 

באחת ההזמנות שחולקו לאחרונה בבתי הספר בעיר, הבטיחו מארגני המסיבה כי באירוע יחולק אלכוהול חופשי. מצידה השני של ההזמנה ציינו מארגני המסיבה כי "הכניסה בהצגת תעודת זהות בלבד". בעלי המועדון שכחו לציין כי על פי החוק אסורה מכירת אלכוהול לקטינים מתחת לגיל 18 ואילו תעודות זהות ניתן להנפיק כבר מגיל 16. כמו כן הופיעו על ההזמנות ביטויים הקשורים לתחום הסקס, ותמונה של נערה עירומה שרק שעות הפתיחה מסתירות בקושי את איבריה המוצנעים.

 

אחד ממשתתפי המסיבות: "אנחנו מאוד נהנים לראות את ההזמנות האלו ובמיוחד את אלו שמבטיחות לנו שתייה חריפה חופשית. מי שיציע לנו יותר יגרום לנו ללכת למסיבות שלו. המילים הפרובוקטיביות והתמונות שמצרפים להזמנות לא משפיעות עלינו יותר מדי".

 

גורם בהנהלת אחד מבתי הספר אומר: "חטיבות הביניים והתיכונים מוצפות בהזמנות מהסוג הזה. אני יודע שכמעט בכל יום שישי מסתובבים יחצ"נים ליד בית הספר ומעבירים הזמנות לתלמידים שמחלקים אותן בתוך חצר בית הספר. כשאנחנו ונתקלים בהן, הן מייד נזרקות לפח. זאת ממש שערורייה שיש ילדים קטנים שנחשפים לתכנים כאלה ולדעתי הרשויות חייבות לתת את הדעת לכך".

 

אחד מיחצ"ני מסיבות "סקס ואלכוהול" מסר בתגובה: "התכנים הפרובוקטיביים והמילים הגסות הם בסך הכל גימיק פרסומי שיוצר עניין ומביא אנשים לאזור התעשייה. כל הילדים מקללים ומשתמשים במילים לא יפות. מה שבסופו של דבר מושך את האנשים למסיבות זה שיש בהן קהל איכותי, שתייה חופשית ומחיר אטרקטיבי – לא דברים פרובוקטיביים, לא סרטים כחולים ולא זוג רקדנים שמקיימים יחסי מין על הבמה. למילים על ההזמנה, אין קשר לתוכן האירוע.

 

"המסיבות שאני מארגן מיועדת לגילאי 17-18 ומי שמגיע לבר יוכל לקבל אלכוהול רק אם הוכיח בעזרת תעודת זהות שהוא מעל גיל 18. אני חושב שבמקום להתלונן צריך להגיד גם מילה טובה לאנשים שדואגים שלבני הנוער ברחובות יהיה מה לעשות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הטרנד החדש בקרב בני הנוער ברחובות: מסיבות 'סקס ואלכוהול'
צילום: איי פי
מומלצים