שתף קטע נבחר

פתח תקווה: מפנים את מוסך דן

על שטח המוסך ברחוב דנקנר יוקמו 1,200 יחידות דיור. החברה תקבל פיצוי בשווי של 300 יחידות דיור

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה לאחרונה את תוכנית פינויו של מוסך דן ברחוב דנקנר, והקמת שכונת מגורים בת 1,200 יחידות דיור על שטחו. עד לפני כשנה ניהלו חברת דן ועיריית פתח תקוה מו"מ מתמשך, ובסיומו הוסכם כי החברה תקבל פיצוי בשווי של 300 יחידות דיור בפרויקט המגורים שייבנה, וזאת בתנאי שהפינוי ייעשה בפרק זמן של שנה מיום פרסום התוכנית. כל שנת עיכוב בפינוי תגרע 30 יחידות דיור מהפיצוי.

 

התוכנית שאושרה לאחרונה היא בעצם חלק מתוכנית הפארק הגדול, הצמוד לקניון אבנת מצד מזרח. על פי התוכנית, חלקו השני של הפארק, אמור להשתרע מצפון לספורטן ועד לרחוב ז'בוטינסקי, כולל שטח מוסך דן, יהיה אזור המגורים והמשרדים. בחלק הזה של הפארק תוקם שכונת מגורים, הכוללת שטחי ציבור להקמת בית משפט וקומפלקס משרדים.

 

התוכנית הופקדה לפני כשנה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ורק כעת, לאחר אישורה, היא תפורסם להתנגדויות. במשך כשנה דנה הוועדה המחוזית בהשגות שונות שהועלו גם מצדה של מהנדסת העירייה, מדלן אונגיל. אחת הבעיות היתה דרישת העירייה לפינוי מתחום רפואי הממוקם בשטח הצפוני של התוכנית. בעקבות קשיים בפינוי המקום, הוחלט כי שטח התעסוקה והמשרדים, שהיה אמור לקום על שטח המוסד הרפואי, ייבנה בסופו של דבר על חלק מהשטח שתפנה חברת דן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחרי מו"מ מתמשך: אושרה התוכנית לפינוי מוסך דן (אילוסטרציה)
צילום: לע"מ
מומלצים