שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החאן מוביל את רשימת המועמדויות לפרסי התיאטרון

  פורסמה רשימת המועמדי לפרסים. "אישה, בעל בית" של הקאמרי, "אשליה" של החאן, "קופסא שחורה" של "הבימה" ותיאטרון באר-שבע ו"שושה" של תיאטרון גשר יתמודדו על ההצגה הטובה ביותר

  25 הפקות תיאטרון, יוצריהן והשחקנים המשתתפים בהן יתמודדו השנה על פרסי התיאטרון בקטגוריות השונות. את הרשימה מובילות הצגות תיאטרון החאן הירושלמי "הקמצן" ו"אשליה" עם 7 מועמדויות בקטגוריות השונות. אחריהם ברשימה "קוייאר ועדשים" של תיאטרון הקאמרי עם 6 מועמדויות, ובמקום השלישי עם 5 מועמדויות בקטגוריות השונות יתמודדו "אשה בעל בית" של הקאמרי ו"קופסא שחורה" של תיאטרון הבימה שחוזר להשתתף בטקס פרסי התיאטרון לאחר שנים שפרש ממנו. ההפקה המונומנטלית של תיאטרון בית לסין, "צור וירושלים" מועמדת לארבעה פרסים. הזוכים יוכרזו בטקס חלוקת פרסי התיאטרון החגיגי שיתקיים ב-16 באפריל באולם תיאטרון בית ליסין בדיזנגוף.

   

  על פרס הצגת השנה של 2003 יתמודדו הפעם ארבע הצגות בלבד: "אישה, בעל בית" של תיאטרון הקאמרי, "אשליה" של החאן הירושלמי, "קופסא שחורה" של הבימה ותיאטרון באר-שבע ו"שושה" של תיאטרון גשר.

   

  תיאטרון החאן בחר למשוך את "הקמצן" של מולייר מן הקטגוריה הראשית וההצגה, שלה מספר המועמדויות הרב ביותר, תתמודד במסגרת הקומדיה של השנה מול "משפחה" של הבימה, "קוויאר ועדשים" של הקאמרי ו"ריקוד בשישה שיעורים" של בית לסין.

   

  על הפקת התיאטרון המחודשת יתמודדו השנה "המלביש" של הקאמרי, "פרק ב'" של הקאמרי ו"חשמלית ושמה תשוקה" ו"מירהלה אפרת" של בית לסין.

   

  על פרס הצגת הבידור של השנה יתמודדו ההפקה המשותפת של "מרגניות" והקאמרי - "השמים הם הגבול", ההפקה המשותפת של "הבימה" ותיאטרון היידישפיל - "הקומיקאים" ו"משפחת ישראל" של תיאטרון חיפה.

   

  על פרס המחזאי יתמודדו שמואל הספרי על "אישה, בעל בית" בקאמרי, שלומי מוסקוביץ על "שבוע" ב"הבימה", הילל מיטלפונקט על "התאונה" בבית לסין ואפרים סידון ואיציק וינגרטן על "מזריץ'" הפקה משותפת של סמינר הקיבוצים וצוותא.

   

  על פרס התרגום יתמודדו מאיר ויזלטיר על "אשליה" של החאן, אהוד מנור על "הקמצן" של החאן ודורי פרנס שמועמד פעמיים על תרגום "קוייאר ועדשים" ו"פרק ב'" עבור הקאמרי.

   

  בקטגורית במאי השנה יתמודדו יבגני אריה על "שושה" בגשר, מיקי גורביץ' על "הקמצן" בחאן, איציק וינגרטן על "מזריץ" של סמינר הקיבוצים וצוותא וחנן שניר על "קופסא שחורה" של הבימה.

   

  בקטגורית שחקנית השנה יתמודדו יונה אליאן על תפקידה ב"מירהל'ה אפרת" של בית לסין, מרב גרובר על בלאנש ב"חשמלית ושמה תשוקה" של הקאמרי, מרים זוהר על לילי ב"ריקוד בשישה שיעורים" של בית לסין, קרן מור על "אשה, בעל בית" של הקאמרי ואסנת פישמן על אילנה ב"קופסא שחורה" של הבימה.

   

  לפרס שחקן השנה מועמדים נתן דטנר על תפקידו ב"ריקוד בשישה שיעורים" של בית לסין, יורם חטב על רלף "קפואים" של הבימה, אריה צ'רנר על הרפגון ב"הקמצן" של החאן, ועודד תאומי על סר ב"מלביש" של הקאמרי.

   

  לפרס שחקנית המשנה מועמדות ליליאן ברטו על "אשליה" של החאן, עירית פשטן על לילי ב"חיל פרשים" של החאן, רוזינה קמבוס על מתילדה ב"קוויאר ועדשים" של הקאמרי ולאורה ריבלין על נירה ב"תאונה" של בית לסין.

   

  לפרס שחקן המשנה מועמדים רמי ברוך על אנטוניו ב"קוויאר ועדשים" של הקאמרי, אריה מוסקונה בתפקיד העורך-דין זקהיים ב"קופסא שחורה" של הבימה, יגאל נאור על קדוש ב"אישה, בעל בית" של הקאמרי וניר רון על אלכסנדר ב"אשליה" של החאן.

   

  על פרס השחקנית המבטיחה של השנה יתמודדו שירי גדני מ"גשר" על קנדי ב"שאריות של אהבה", מיכל ורשאי שמגלמת את נטע ב"שבוע" של הבימה, הדס קלדרון בתפקיד סטלה מ"חשמלית ושמה תשוקה" של בית לסין וקרן צור המגלמת את דמותה של מדלן בהצגה "מדלן" של התיאטרון העירוני חיפה.

   

  על פרס השחקן המבטיח יתמודדו לירון ברנס המגלם את ואלר ב"הקמצן" של החאן, איתי טיראן בתפקיד יגרשטטר ב"עד ראיה" של הקאמרי, אלון פרידמן מגשר בתפקיד צוציק ב"שושה", אודי רוטשילד בתפקיד יואב מתוך "משפחת ישראל" של תיאטרון חיפה ואיתי תורג'מן בתפקיד רועי מתוך "אישה, בעל בית" של הקאמרי.

   

  על הפרס בתחום ההלחנה מועמדים ערן דינור על "הקמצן" של החאן, יוסף ברנדשווילי שמועמד פעמים על "אשליה" ו"חיל פרשים" של החאן, יאיר דלל על "פוטו בגדד" של תיאטרון ב"ש וגיל שוחט על "צור וירושלים" של בית ליסין.

   

  על עיצוב התפאורה מועמדים יבגני אריה ומיכאל קרמנקו עבור "שושה" של גשר, רותי דר על "קוייאר ועדשים" של הקאמרי, כנרת קיש על "קופסא שחורה" של הבימה ורוני תורן על "אשליה" של החאן.

    

  על פרס עיצוב התלבושות יתמודדו מיקי בן-כנען על "השמים הם הגבול" של הקאמרי, פרידה קלפהולץ-אברהמי על "הקמצן" של החאן, רותי דר על "קוויאר ועדשים" של הקאמרי ועפרה קונפינו שמועמדת במקביל עבור "צור וירושלים" של בית לסין ו"אשליה" של החאן.

   

  לפרס התאורה מועמדים אבי בואנו יונה (במבי) על "שושה" ל גשר, רוני כהן על "אשליה" של החאן, ג'ודי קופרמן על "שבוע" של הבימה ופליס רוס על "צור וירושלים" של בית לסין.

   

  בקטגורית התנועה מועמדת פעמיים מרינה בלטוב על "משפחת ישראלי" של תיאטרון חיפה ועל "צור וירושלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים