שתף קטע נבחר

מחקר: יותר מתאבדים בצבא ארה"ב מאז עיראק

מנתוני מחקר מיוחד שערך הצבא האמריקני עולה כי יותר חיילים אמריקנים התאבדו במהלך המלחמה בעיראק, מאשר בשנים שקדמו לה. בין הסיבות להתאבדות: מגע עם גופות, פחד מהתקפה ולחץ כתוצאה מהמעבר מ"צבא לוחם" ל"צבא כובש"

יותר חיילים אמריקנים התאבדו מאז הפלישה האמריקנית בעיראק. כך עולה מנתוני מחקר מיוחד שערך הצבא האמריקני, והתפרסם היום (ה') ב"יו.אס.איי טודיי" האמריקני. כתוצאה מנתוני המחקר ממליצים עורכיו לצבא להשקיע יותר משאבים באימון החיילים להתמודדות עם מצבי לחץ הנגרמים כתוצאה מהקרבות.

 

המחקר, הראשון מסוגו שנערך תוך כדי מלחמה, בדק את בריאותם הנפשית של החיילים האמריקנים במהלך החודשים אוגוסט עד אוקטובר בשנת 2003. הצבא האמריקני הזמין את המחקר, לאחר שבחודש יולי 2003 התאבדו חמישה חיילים המשרתים בעיראק.

 

את המחקר ערכו פסיכיאטרים צבאיים, והשתתפו בו רק חיילים רגליים. חיילי הנחתים, הצי וחיל האוויר המשרתים בעיראק לא נכללים בנתונים.

 

מנתוני המחקר עולה כי 24 חיילים אמריקנים התאבדו מאז תחילת המלחמה בעיראק, במרס 2003. ממוצע של שני חיילים לחודש. עוד עולה מהנתונים כי ממוצע ההתאבדויות במהלך המלחמה היה 15.8 לכל 100,000 חיילים. לשם ההשוואה, בין השנים 1995 עד 2002, עמד ממוצע ההתאבדויות על 11.9 לכל 100,000 חיילים.

 

החוקרים בדקו ומצאו כי שותפיהם ליחידה של החיילים שהתאבדו לא הצליחו לאתר מצוקה כלשהי בקרב חבריהם. לטענת החוקרים, קודי ההתנהגות הצבאיים, המקשרים בין בקשת סיוע לבין חולשה, מונעים מהחיילים להראות לחבריהם את המצוקה בה הם נמצאים.

 

גם כאשר מעוניינים החיילים לקבל סיוע נפשי, על פי רוב אינם יודעים למי לפנות, וכיצד. עורכי המחקר המליצו לצבא להקים יחידות לסיוע נפשי בכל מחנה, ולהגביר את המודעות ליחידות אלה בקרב החיילים.

 

כ-15% מהחיילים המשרתים בעיראק דיווחו כי הם סובלים מלחץ נפשי גבוה. לחץ זה, סיפרו, נגרם כתוצאה מהמגע הקרוב עם גופות רבות, מפחד שיותקפו במארבים ומלחץ שנגרם בעקבות המעבר מ"צבא לוחם" ל"צבא כיבוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
מתאבדים יותר. חיילים אמריקנים בעיראק (ארכיון)
צילום: איי אף פי
מומלצים