שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המטרה של לוכדי העריקים: נכה פגוע ראש
  כך נלחם צה"ל בתופעת העריקים: חוליית לוכדי עריקים של צה"ל הגיעה באמצע הלילה לביתו של צעיר בן 24, לוחם תותחנים לשעבר, שנפצע באורח אנוש בתאונת דרכים וסובל משיתוק בכל חלקי גופו. משפחתו היתה מזועזעת: "אפילו כאשר הם ראו את כיסא הגלגלים בחדר הם לא האמינו שמדובר באדם חולה, וביקשו להיכנס לחדרו ולהעיר אותו", סיפרה אחותו. צה"ל: הוא זומן באופן חוקי, אך יופקו לקחים

  משפחתו של ג', צעיר בן 24.5 מדרום הארץ, לא תיארה לעצמה כי מעבר להתמודדות הקשה  והיום-יומית בטיפול בבנם החולה, תצטרך גם להתמודד עם האטימות של צה"ל.

   

  ג' שירת כלוחם בחיל התותחנים, ושנתיים לאחר שחרורו נפצע באורח קשה בתאונת דרכים. הוא אושפז בבית החולים שיבא תל השומר במצב אנוש, עבר סדרת ניתוחים בראשו, ולאחר מכן החלה תקופת שיקום בבית לוינשטיין.

   

  מאז הוא שוהה בבית לוינשטיין בשעות היום ואילו בערב משפחתו לוקחת אותו לביתו בדרום הארץ. ג' לא סובל רק מקשיים פיזיים, אלא גם מבלבול, חוסר זיכרון לטווח קצר וארוך, ונמצא בהשגחה לאורך כל שעות היממה.

   

  בלילה שבין שלישי לרביעי, סמוך לשעה 4:30 לפנות בוקר, הגיעה חוליית לוכדי עריקים לבית הוריו של ג'. החוליה התדפקה ארוכות על הדלת, עד שאביו

  של ג' פתח אותה. אמו, שהתעוררה מהדפיקות, נתקפה בחרדה, שכן בתם משרתת בשירות סדיר בצה"ל וחששה שקרה לה משהו.

   

  עד מהרה התברר להורים כי מדובר בחיילים שהגיעו לקחת את בנם למילואים. האם לא חשה בטוב, והתעלפה. כל תחנוניו של האב כי בנו חולה, לא עזרו, ולוכדי העריקים ביקשו להיכנס לחדרו ולהעיר אותו. "למרות שהם ראו את כיסא הגלגלים זה לא הזיז להם", סיפרה אחותו של ג'. "רק אחרי שאבא הציג בפניהם את התיק הרפואי הם הבינו כי מדובר באדם חולה, ועזבו את הבית".

   

  לטענת האחות, יום לאחר התאונה הקשה הודיעה בעצמה לקצין העיר במקום מגוריהם על האירוע הטראגי שקרה לאחיה, ובמהלך השבועות הראשונים לאחר התאונה, היא ואביה הודיעו מספר פעמים למפקדיו של הבן על התאונה. "אנו מדינה קטנה, ולאחר התאונה הגיעו המון אנשים לבקר את אח שלי", אמרה האחות. "גם חברים מהגדוד הגיעו, כולם ידעו את המצב שלו. אבל מה שקרה אתמול רק מראה איך צה"ל מנוהל. הם מתנהגים כמו חירשים ואילמים".

   

  לדבריה, "הזדעזענו מהאירוע, ואנו מאוד כועסים. זאת חוסר רגישות שהצבא לא יודע באיזה מצב נמצאים העריקים שלו. כשאבא שלי אמר להם והציג בפניהם את המכתבים ששלח לצה"ל, ענו לו שהטענה שאחי באמת חולה לא הוכחה. עצוב מאוד שצה"ל לא יכול להרים טלפון לבית חולים ולברר דבר כזה פשוט".

   

  צה"ל: הוא זומן באופן חוקי, אך יופקו לקחים

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החייל זומן לשירות מילואים באופן חוקי, ועל-פי פקודות הצבא, לאחר שלא התייצב בהתאם לנהלים הוכרז כעריק. בעת זו מצבו הרפואי לא היה ידוע למפקדי היחידה, שאר הטענות תוחקרו על ידי מפקדי היחידה, ויופקו הלקחים המתאימים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים