שתף קטע נבחר

קמפיין ההתנתקות: אולמרט מקים מטה

ממלא מקום ראש הממשלה מזמין למטה החדש את כל השרים, הח"כים ואישי הציבור התומכים בתוכנית ההתנתקות "ורואים בה בסיס לחיזוקה הביטחוני, הכלכלי והחברתי". בסוף-השבוע הקים השר לנדאו מטה, לריכוז הקמפיין נגד התוכנית. משאל המתפקדים: כנראה בחודש הבא

הקרב על ליבותיהם של חברי הליכוד מתחמם, וחוצץ בין שרי הממשלה: אחרי שהשר עוזי לנדאו הקים מטה כדי לרכז את הקמפיין נגד ההתנתקות, הודיע אמש (יום א') השר אהוד אולמרט על הקמת מטה נגדי - בעד תוכניתו המדינית של ראש הממשלה.

 

 

ממלא-מקום ראש הממשלה ושר התמ"ת הודיע כי בכוונתו להזמין למטה את כל שרי הליכוד וחברי הכנסת התומכים בתוכנית ההתנתקות. מיד לאחר החג מתכוון אולמרט לפתוח בסיורים בסניפי הליכוד ברחבי הארץ, ואף להיפגש עם מתנחלי גוש קטיף ויהודה ושומרון.

 

עוד הודיע השר, כי בכוונתו לגייס לפעולות במטה אישי ציבור, משק וכלכלה ונציגים מעיירות הפיתוח ברחבי הארץ, "המזדהים עם התוכנית ורואים בה בסיס לחיזוקה הביטחוני, הכלכלי והחברתי של מדינת ישראל".

 

המשאל על התוכנית המדינית בקרב 200 אלף מתפקדי הליכוד צפוי להיערך בחודש הבא. בלשכת ראש הממשלה מודעים היטב לסיכון שלקחו עם ההחלטה ללכת למשאל מתפקדים, אשר שרון עצמו כבר הודיע כי תוצאתו תהיה מחייבת.

 

בסביבת שרון חוששים בעיקר מהכספים האדירים שצפוים אנשי יש"ע להשקיע בקמפיין השלילי.

 

בינתיים, גם השר נתן שרנסקי, ממתנגדי התוכנית, מעלה דרישות משלו לקראת המשאל. בין השאר, הוא מציע לאפשר לכל שר משרי הליכוד להציב בקלפיות ובוועדה לספירת הקולות משקיף מטעמו.      

 

אתמול התכנסו בפעם השניה בתוך שלושה ימים מתנגדי התוכנית, הפעם בלשכתו של השר שרנסקי בירושלים. בפגישה הוחלט להקים מטה פעיל, לבצע סקרים וכן לחלק את הארץ לאזורים, ולהתחיל לפעול בקרב מתפקדי הליכוד. בנוסף, הם בחנו את האפשרות לאחד את כל הגורמים הפועלים נגד ההתנתקות.


פורסם לראשונה 04/04/2004 21:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מטה חדש. אולמרט
צילום: איי פי
צילום: סבסטיאן שיינר
קמפיין שלילי. לנדאו
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: מיכאל קרמר
לשלוח משקיפים. שרנסקי
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים