שתף קטע נבחר

הליכוד: המשאל על ההתנתקות - ב-29 באפריל

כך נקבע בתום דיון בוועדת הבחירות המרכזית של התנועה. עוד נקבע כי על שרון להגיש בתוך שבוע את התוכנית לוועדה. ח"כ גלעד ארדן עתר לוועדה בדרישה לדחות את קיום המשאל. לטענתו, קיום המשאל בסמוך ליום העצמאות וליום הזיכרון "יחלל את קדושת הימים". במקביל, המשיך ראש הממשלה בפגישות עם אנשי ליכוד. משר החקלאות שמע כי בכוונתו להקים מטה אישי נגד ההתנתקות

ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד, בראשות השופט בדימוס, ד"ר צבי כהן, החליטה אתמול אחר הצהריים (א') כי משאל מתפקדי הליכוד יתקיים ב-29 באפריל, בין השעות עשר בבוקר לחצות. ביום זה יתקיים גם ה"פיינל פור" בת"א.

 

המשאל יערך בשלושה פתקי הצבעה: בעד, נגד ונמנע. פרישת הקלפיות ברחבי הארץ תיעשה בדומה לבחירות ליושב ראש התנועה. עוד הוחלט כי תוכנית ההתנתקות תוגש על ידי ראש הממשלה שרון ליושב ראש ועדת הבחירות עד ל-18 באפריל. לאחר מכן תישלח התוכנית לכל בעלי זכות ההצבעה בליכוד.

 

אנשי חוג "דרכך-דרכנו" בליכוד פירסמו אתמול מכתב שנשלח למתפקדי הליכוד. אנשי החוג, המזוהים עם הפלג הימני בתנועה, קוראים במכתבם למתפקדי הליכוד להגיע בהמוניהם ביום המשאל ולהצביע נגד התוכנית.

 

ראש הממשלה פנה ביום חמישי בערב לשופט כהן וביקש ממנו לפעול על פי החלטת ועידת הליכוד ב-30 במרס, ולקיים את המשאל תוך שלושה שבועות.

 

ח"כ גלעד ארדן, מהבולטים במתנגדים לתכנית שרון ומראשי מטה "הליכוד שלנו", עתר לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לדחות את קיום המשאל. ארדן טוען כי החלטת ועידת המפלגה מחייבת קיום דיון ציבורי, שייארך לפחות 21 ימים מרגע ששרון יפרסם את תכניתו, שעדיין לא פורסמה.

 

לדברי ארדן, "לשכת ראש הממשלה משדרת בהילות ומנסה למנוע ממתפקדי הליכוד ללמוד את פרטי התוכנית". ארדן טוען עוד שקיום המשאל בסמוך ליום העצמאות יגרום לעובדי מינהלת הליכוד "לחלל את קדושת יום העצמאות ויום הזיכרון לחללי צה"ל".

 

בית הדין של הליכוד צפוי להתכנס השבוע כדי לדון בעתירות השונות שהוגשו נגד החלטות הוועידה האחרונה, בטענה שהתקבלו בהליך לא תקין.  

 

במהלך סוף השבוע המשיך שרון במפגשים עם צמרת הליכוד. שלשום נפגש עם שר החקלאות, ישראל כץ, אשר הבהיר לו כי בכוונתו להקים מטה אישי שיפעל נגד תוכנית ההתנתקות. כץ אמר לשרון כי אין בכוונתו לפעול נגדו במהלך ביקורו בארה"ב, "מסיבות ממלכתיות", כלשונו.

 

אתמול נפגש שרון עם הנשיא, משה קצב, ואמר לו כי תוכנית ההתנתקות תתרום לביטחון המדינה. שעות ספורות לפני יציאתו לארה"ב הלילה הוא צפוי לשאת דברים בכנס.


פורסם לראשונה 11/04/2004 02:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באובאו
שרון. משאל תוך 3 שבועות
צילום: באובאו
ארדן. דורש דיון ציבורי בתכנית שרון
אתר הכנסת
כץ. מקים מטה אישי נגד ההתנתקות
אתר הכנסת
מומלצים