שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יוסי, שוב הביתה
  סערה בעקבות הידיעה שפורסמה ב-ynet כי השדר יוסי סיאס עזב למיאמי; חבריו השדרנים ומנהל קול ישראל מתארגנים ופונים אליו בקריאה נרגשת: בוא חזרה לישראל

  יוסי, שוב הביתה! פנייה דרמטית זו הפנה בסוף השבוע מנהל קול ישראל, יוני בן מנחם, לשדר יוסי סיאס, שעזב את רשת ב' וירד באחרונה עם משפחתו למיאמי בגלל מצוקה כלכלית.

   

  בן מנחם הציע ליוסי סיאס לחזור אל המיקרופון, וסיאס השיב לו כי ישקול את ההצעה.

   

  הידיעה על כך שסיאס ירד מהארץ ומתפרנס במיאמי כמוכר פרחים פורסמה לראשונה ב-ynet וב'ידיעות אחרונות' ועוררה הדים רבים – במיוחד ברשות השידור. עמיתיו של סיאס לשידורים ברשת ב' מתחו אתמול ביקורת חריפה על הנהלת קול ישראל ואמרו כי היא אילצה למעשה את סיאס להתפטר, לאחר שהוצע לו חוזה עבודה מעליב בשכר הנמוך במידה רבה מזה ששולם לו קודם לכן. לדברי חבריו ברדיו, סיאס לא יכול היה להרשות לעצמו את הירידה הדרסטית בשכרו "משום שהוא אב לשמונה ילדים".

   

  גורמים בקול ישראל אומרים כי כבר לפני חודשיים הציע מנהל הרדיו לסיאס לחזור לרשת ב' – אך במשכורת רעב של כ-6,000 שקל בחודש. שלשום, לאחר פרסום על הקשיים הכלכליים שבהם מצוי סיאס, שוב פנה אליו בן מנחם – הפעם עם הצעה משופרת, הכוללת תוספת של 5,000 שקלים בחודש מעל להצעה הקודמת.

   

  חבר של סיאס, שעובד ברשת ב', סיפר אתמול ל'ידיעות אחרונות' כי "סיאס היה היהלום של רשת ב' בתוכנית שיחות הלילה שהגיש. הוא נחשב אצלנו ל'מר רדיו' ועשה עבור קול ישראל דברים מדהימים. הוא ידע לעזור להרבה מאוד אנשים בזכות השידור ברדיו, אבל לא ידע לעזור לעצמו".

   

  עובד אחר ברדיו מתח ביקורת על הנהלת קול ישראל, "שסילקה באחרונה הרבה מאוד כשרונות בנימוק של קיצוצים תקציביים, אך ידעה לדאוג לעצמה לחוזים אישיים שמנים". אותו עובד טען כי יוני בן מנחם פנה בהצעה משופרת ליוסי סיאס לא כי נכמרו רחמיו עליו, אלא מאחר שהוא לחוץ מכך שקול ישראל איבד באחרונה הרבה מכשרונותיו – מה שפוגע בשיעורי ההאזנה ועלול לפגוע גם בהכנסות מפרסומות.

   

  מגישת האקטואליה של רשת ב', כרמית גיא, אמרה אתמול על עזיבת סיאס: "אני מקווה שתהיה דרך להחזיר אותו לרדיו. ציער אותי מאוד לשמוע על עזיבתו. סיאס הוא שדר מעולה בסוג הרדיו המיוחד שלו, ואין עוד הרבה כמותו. הוא היה קורבן של החוזים האישיים". המגיש חיים זיסוביץ': "סיאס בהחלט חסר היום בשידור, ואני מקווה שההנהלה תמצא דרך להחזיר אותו לשידורים. הוא איש רדיו מצוין".

   

  תגובתם של גורמים בהנהלת קול ישראל: "הטענות אינן תואמות את המצב במציאות. לסיאס נמסרו הצעות מכובדות לחזור הביתה, אבל הוא מתעקש על סכום מסוים, שכרגע רשות השידור אינה יכולה לשלם בגלל תהליך ההתייעלות והפיטורים שעובר עליה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים